Yazarlık AtölyesiTemel kurmaca bilginiz tamam ve sıra yazım deneyimlerinizle ilgili profesyonel yaklaşımları duymaya, diğer edebiyat tutkunlarıyla özgürce fikir paylaşımında bulunmaya geldiyse bu atölye size göre … Eğitmen Murat Gülsoy.


Murat Gülsoy’un Yaratıcı Yazarlık Kursu’na katılmış olanların devam edebilecekleri bir atölye çalışması. Katılımcıların yazdıkları öykülerin ve roman kurgularının irdelendiği oturumlarda modernist ve postmodernist anlatım biçimleri tartışılacaktır. Atölyenin amacı katılımcıların Yaratıcı Yazarlık Kursu’nda temellerini öğrenmiş oldukları kurmaca tekniklerini özgürce deneyebilecekleri ve profesyonel destek alabilecekleri bir ortam yaratmaktır.Tarih: 
30 Kasım 2017, Perşembe 19.30 - 22.00
Tarih: 2 Aralık 2017, Cumartesi 14.00 - 16.30
Süre  :
10 hafta


Katılım Bedeli

Üye      :1.350 TL
Misafir :1.550 TL

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
kurs@bumed.org.tr / 212 - 359 5813

Eğitmen: Murat Gülsoy ‘89
Murat Gülsoy, Boğaziçi Üniversitesi'nde Mühendislik ('89) ve Psikoloji (‘92) eğitimi gördü. Arkadaşlarıyla birlikte 1992-2002 yılları arasında çıkardığı Hayalet Gemi dergisi ile edebiyat alanında adını duyurmaya başladı. Bu dergide öykü ve deneme türünde yazılarını yayımlayan Gülsoy ilk kitabını 1999 yılında Can Yayınları'ndan çıkardı. 2001 yılı Sait Faik Hikâye Armağanı, "Bu Kitabı Çalın" adlı kitabına, 2004 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü, "Bu Filmin Kötü Adamı Benim" adlı romanına, 2013 yılı Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü "Baba, Oğul ve Kutsal Roman" adlı romanına ve
2014 yılı Sedat Simavi Edebiyat Ödülü "Gölgeler ve Hayaller Şehrinde" adlı romanına verildi. Kitapları çeşitli dillere çevrilmektedir. Yapıtlarında akıcı bir üslup kullanan yazarın gerçekliğin ve zihinsel deneyimlerin aldatıcılığı, rüyalar, ölüm ve aklın sınırları gibi konuları ele aldığı söylenebilir. Öykü ve romanlarında türler arasında gidip gelmekten çekinmeyen Gülsoy edebiyat üzerine de inceleme ve denemeler yazmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi'nde vermekte olduğu yaratıcı yazarlık derslerini Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık adlı kitabında, Modernizm/Postmodernizm üzerine görüşlerini 602.Gece adlı inceleme kitabında yayımlamıştır. Son romanı Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet 2016 Ocak ayında Can Yayınları  tarafından yayımlanmıştır. BÜMED'de 2004 yılından beri sürdürdüğü Yaratıcı Yazarlık atölyesine katılanların kitapları çeşitli yayınevlerinden yayınlanmış, ödüller kazanmışlardır. 


Bilgi ve Kayıt için
Tel      :0212 359 58 13
e-posta:kurs@bumed.org.tr


 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk