Akılla Konuşma: NSP

Katılımcıların kendilerini farklı bir enstrüman ile tanıma ve sınırlarını fark etmelerine yönelik araçlar sunan, bazı sınırların aşılmasını destekleyen, vizyondan fiziksel gerçekliğe adım attıran, değerlerin farkındalığı ile çevresel faktörlere; davranış yönetimi ile özgürlük ve esnekliğin ortaya çıkmasına alan açan NSP metodu ile akılla konuşmayı uygulamalı geçekleştireceksiniz. 

 

Kendi kendine koçluk yapabilmek mümkün müdür? Bu deneyime geçebilmek değişiminize nasıl yardımcı olur? Çapraz soruları kendimize nasıl sorabiliriz?

Kendi stratejilerinizi geliştirebilmenin birinci yolu davranış profilinizi iyi bilmek, kabullenmek ve yönetebilmekle başlar. Hayatınızın dengeli, uyumlu, anlamlı olmasına ve sizin başarılı ve doymuş hissetmenize destek verir. Her insan her gün bir seviyede bunu yapsa da bu metot ile en maksimum faydayı görebilecek, kendinizi daha iyi  tanıyacak, güvenecek ve yeni bakış açıları kazanacaksınız. Yeni fırsatlar yaratmanıza yardımcı olacak bir “kürek”  ile “denge” ve “odakla”  yola çıkacaksınız.

Seminer içeriği:

Kişisel farkındalığımı geliştirmek – Benim profilim

Kendimle diyalog - NSP yöntemi

Kendinle ilk buluşma

Birbirini tanıma, güven ve yakınlık kurma

Kendine koçluk sürecinde kapsamlı hedefin belirlenmesi

Kendi kendine meydan okuma

Sınırlarımızı yönetmek

Beni ne yolda tutar? Deneyimle öğrenme - SUP 

Çevresel Faktörlerin yönetimi – D= f(K,Ç)

Sinirbilim ne diyor?  Kendi kendine sağlıklı bir zorluk yaratmak, kendinin editörü olma - araçlarından örnekler

 

Not: Yedek kıyafet getirilmesi önerilir. 

Tarih : 27 Ocak 2018
Gün : Cumartesi
Saat: 9.30 - 18.30
Süre : 1 gün 

Katılım Bedeli
Üye :
550 TL
Misafir : 650 TL  

Eğitmen: Dilek Er ’90

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Programlama bölümünden mezun olup yazılım alanında uzmanlaşmış, BP Petrol’de 20 yıl süreyle, önce dijital bölümlerde, sonra satış ve pazarlamada yurt dışı görevlerde bulunmuştur. 100 ülkeden sorumlu ara yüz ERP programlarına Almanya ekibinde ve Hollanda’da destek vermiştir. Enerji sektörü ve online ödeme sistemleri konusunda ülkemizde ilk defa uygulanan projelerde yöneticilik yapmıştır. Yönettiği projeler içinde taşıt tanıma, pompa yazarkasa, ecrposlar yer almaktadır.

İkinci kariyer olarak insanla çalışmayı ve çalışan motivasyonu gelişimi için operasyon görevleri içindeyken aldığı hazla çalışanlara ait gelişim programları tasarlamaya başlamıştır. Uluslararası üç farklı koçluk okulundan mezun olmuş akreditasyonunu Amerika’da tamamlamıştır. Konusunda pek çok federasyona üye ve destekçidir, mentorluk ve öz yönetime ait davranış analizi araçlarından Birkman methodu kültürümüze uyarlamış, koçluk hizmetinde standartlar ve etik kuralların oturması ile ilgili destek vermiştir. Halen Chicago Üniversitesi‘nde uzaktan nörobiyoloji okumakta ve kurumlarla micro öğrenme mobil platformları, mentorluk programları ve takım koçluğu alanında çalışmaya devam etmektedir. Birkman  ve Mbti  davranış analizleri  uluslararası sertifikasına sahiptir. Halen SUP sporunun Türkiye'deki gönüllü eğitmenidir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk