BUgezi Toscana
Fotoğrafların üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

30. Kuruluş Yıldönümü’müzü kutladığımız 2015 yılı ile birlikte, Küba ve  Bansko’nun ardından, şimdi de sizleri, Ortaçağ’dan kalma katedralleri, Rönesans’ı günümüze taşıyan binaları ve sayısız sanat eseriyle insanı etkisi altına alan Toskana’ya davet ediyoruz. 

Adeta birbiri üzerine yuvarlanan tepeleri, daracık kır yolları, göz alabildiğine uzanan üzüm bağları ile Fellini filmlerine ilham vermiş Rönesans’ın vatanı Toskana, doğa harikası manzaraları ve şirin köyleri ile şimdi de BUgezi’yi ağırlamaya hazırlanıyor…

Ortaçağ kuleleri ve villalarıyla San Gimignano, Dante’nin İlahi Komedyası’nda bahsettiği Monteriggioni, bolonez sosun anavatanı, Avrupa’nın en eski üniversitesine evsahipliği yapan Bologna, şarabı, bağları, zeytinyağı ve balı ile ünlü Montepulciano, Pecorino peynirinin üretim yeri Pienza, Toskana’yı gurmeler için de dayanılmaz bir keyif klasiği haline getiriyor. 

Tur Lideri: Bengi Işıl Göktürk  

1.GÜN 22 Nisan, Çarşamba: İSTANBUL – BOLOGNA - FLORANSA

İstanbul Atatürk Havalimanında saat   06:45’te buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK1321 seferi ile 08:45’te Bologna’ya yolculuk. Bologna’ya varış  sonrası kısa bir kent gezisi: Piazza del Nettuno, Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore, St. Pietro Katedrali ve Avrupa’nın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi. Öğle yemeğimizi içinde ünlü “tagliatelli alla bolognese” olan bir menü şeklinde aldıktan sonra Toscana bölgesinin kalbi, Rönesansın beşiği Floransa’ya hareket. Floransa’ya varış sonrası yürüyerek şehir turu yapacağız. Yürüyüşümüz esnasında Ponte Vecchio, Arno Nehri, Duomo, Vaftizhane, Repubblica Meydanı, Signorlar Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği yerel bir restoranda, konaklama otelde. 

2.GÜN 23 Nisan, Perşembe: FLORANSA –SAN GIMIGNANO- MONTERIGGIONI - SİENA

Sabah kahvaltı sonrası dünyanın en önemli resim müzelerinden biri olan Uffizi Galerisi’ni gezeceğiz. Daha sonra Fransisken mezhebinin en önemli ibadet yeri olan Santa Croce  Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası aynı zamanda Michelangelo, Machiavelli, Galileo, Rossini gibi İtalyan kültürünü şekillendirmiş en önemli şahsiyetlerin mezar yeridir. Müze gezileri sonrası yola çıkıyoruz ve Toscana Bölgesi şarapçılığının merkezi Chianti bölgesinden geçiyoruz. Burada yerel bir şarap üreticisinin malikanesine konuk oluyoruz ve şarap degüstasyonu yapıyoruz. Sonrasında bölgenin en güzel yerleşimlerinden olan ve UNESCO Miras Listesi’ndeki San Gimignano’yu geziyoruz. Ortaçağ kuleleri ve yöreye özgü Vernaccia şarabıyla ünlü San Gimignano’da tipik bir öğle yemeği alıyoruz. Öğleden sonra surlarıyla ünlü bir köy olan ve Dante’nin İlahi Komedyası’nda birkaç kez bahsettiği Monteriggioni’de kahve molası veriyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelde.  

3.GÜN 24 Nisan, Cuma: SİENA (MONTEPULCIANO – PIENZA– MONTALCINO)

Sabah kahvaltı sonrası şarabı, bağları, zeytinyağı ve balı ile ünlü Montepulciano’ya hareket ediyoruz. Otoriteler Montepulciano’nun Vino Nobile’sini, İtalya’nın en iyileri arasında gösterirler.  Sonrasında UNESCO Miras Listesi’ndeki Pienza’ya gidiyoruz ve yolda öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu yerleşim, ortaçağ geçmişinin yanı sıra ünlü Pecorino peynirinin de üretim yeridir. Montalcino’ya giderken başka bir şarap üreticisine misafir oluyor ve degüstasyon yapıyoruz. Montalcino yine bir klasik olarak bilinen Brunello şaraplarının üretildiği yerdir. Montalcino gezisi sonrası Siena’ya dönüyoruz. Geceleme otelde.   

4.GÜN 25 Nisan, Cumartesi: SİENA (AREZZO – CORTONA)

Sabah kahvaltı sonrası UNESCO Miras Listesi’ndeki Siena’yı geziyoruz. Yerel mutfağı, Palio Yarışları, sanatı ve ortaçağ mimarisiyle ünlü Siena’da Duomo’yu ziyaret ediyor ve Campo Meydanı’nda kahve molası veriyoruz. Öğlen vakitlerinde otobüsümüzle Arezzo’ya hareket ediyoruz. Arezzo’yu gezdikten sonra birçok filme (Under The Tuscan Sun, Life is Beautiful) set olarak kullanılmış tepelik yerleşim Cortona’ya gidiyoruz. Cortona’yı ziyaretimiz ardından Siena’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelde.   

5.GÜN 26 Nisan, Pazar: SİENA- BOLOGNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Bologna havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK1324 seferi ile 14:35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.05’te İstanbul’a varış.

 

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  1250 Euro (BÜMED ÜYELERİ)
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  1400 Euro (MİSAFİR)
Tek Yatak Farkı: Üye 180 Euro / Misafir 220 Euro

ÖDEME ŞARTLARI:

 

BÜMED ÜYELERİ

MİSAFİR

Kayıt Sırasında

650.-Euro

700.-Euro

Bakiye Ödemesi 16 Mart 2015

600.- Euro

700.-Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Bologna / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım.

*Floransa’de 1 gece, Siena’da 3 gece merkezi 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.

*CTC rehberlik hizmetleri ve müze gezilerinde yerel rehberlik hizmetleri.

*Programda belirtilen müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri. (Santa Croce Kilisesi, Uffizi Galerisi, Siena Katedrali)

*İki adet degüstasyon.

*Üç akşam ve üç öğle yemeği.

*Seyahat sigortası. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Programda belirtilmemiş olan yemekler.

*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)

*İtalya Schengen vize ücreti. (Gerekli evraklar sağlandığı takdirde acentamız Schengen vizesi almak için sizin yerinize konsolosluk veya elçiliğe başvuruda bulunabilir.)

*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

OTELLER

Floransa: Grand Hotel Baglioni

http://www.hotelbaglioni.it/index_eng.html 

Siena: Garden Hotel

http://www.gardenhotel.it/en/

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk