Kısa Açıklamalar

BÜMED yeni atölye döneminde de, sizleri renkli ve farklı deneyimlere davet ediyor.

Yaratıcı yazarlık atölyemizde kendi metinlerinizi yazarken edebiyat dolu dakikalar geçirmek, temel fotoğrafçılık tekniklerini öğrenerek “doğru” fotoğraf çekebilmek, temel şarap kültürünüzü geliştirmek ya da latinden oryantale birçok dans çeşidine uzanan geniş bir yelpazede farklı ilgi alanlarına yolculuk etmek ister misiniz?


Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
kurs@bumed.org.tr / +90 212 359 58 13

 


Art102 Oryantal Dans Kursu
Katılımcıların çağdaş sanatın dinamiklerini ve sanat alanındaki aktörleri tanımalarını sağlamak, onlara daha bilinçli birer sanat izleyicisi olmaları için yol göstermek üzere hazırlanan keyifli seminer dizisine davetlisiniz. Tarihin en eski danslarından biri olan oryantal dansla tutkuyu ve yaratıcılığınızı yeniden keşfedin...Dans ederken aynı zamanda estetik ve zindelik kazanmak istiyorsanız, sizi 2 ay (8 ders) sürecek derslerimize bekliyoruz.

Yaratıcı Yazarlık Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
Yaratıcı Yazarlık Kursu ile kendi kurmaca metinlerinizi yazarken yaratıcılığınızı daha iyi ortaya koyabilmek ve edebiyat ile dolu zaman geçirmek için bulunmaz bir fırsat.. Temel kurmaca bilginiz tamam ve sıra yazım deneyimlerinizle ilgili profesyonel yaklaşımları duymaya, diğer edebiyat tutkunlarıyla özgürce fikir paylaşımında bulunmaya geldiyse bu atölye size göre... Eğitmen Murat Gülsoy.

Öpünce Geçmeyen Uflar için İlkyardım Eğitimi Çocuklar İçin Felsefe Etik Sorular
İlk yardımın temel uygulamalarını öğrenip, bunları doğru zamanda doğru şekilde uygulayabilme, doğru bilinen yanlışlardan... Çocuklar İçin Felsefe (Philosophy for Children), ilk olarak 1970’lerde Amerika’da felsefeci Matthew Lipman’ın çalışmaları çerçevesinde ortaya...

Go Atölyesi Temel Denizcilik ve Kaptanlık Eğitimi
4.000 yıllık bir öyküsü olan Uzak Doğu kökenli kadim bir strateji oyunu Go basit birkaç... 8 derslik teorik konuları takiben pratik uygulamaya geçilir. Pratik dersimiz kurumumuza ait Jeanneau Sunshine 38 ile hafta sonu günde 6 - 7 saat olarak yapılır. Eğitmen Engin Baydar.

Coşkunun ve Birlikteliğin dansları Sirtaki Şarap Kültürü
Coşkunun ve Birlikteliğin dansları Sirtaki, Zorba, Zeibekiko, Ağır ve Hızlı Kasap baharla beraber BÜMED’de ! Ege'nin iki yakası Sirtaki ile birleşecek. Kısa zamanda farkı görecek, dansın büyüsüyle bir olacaksınız... "Şarap menüsüne bakabilir miyim ?" diyebilmek, tanımak, bilmek ve keyifle içmek için ihtiyacınız olan tüm temel şarap bilgilerini bu programda bulmak mümkün...

5 Hafta 5 Roman Viski Kültürüne Yolculuk
İyi yazar olmanın iyi okur olmaktan geçtiğini bilenler için... Murat Gülsoy’dan çağdaş edebiyatın sıradışı romanları üzerine yeni bir seminer dizisi… Siz ve özel dostlarımızı, özel dostlukların viskisi ile tanışmaya davet ediyoruz.

Conversations in English Temel Fotoğrafçılık
Keyifli ve etkili bir biçimde, ingilizcesini geliştirmek isteyen herkesi 'Conversations in English' sınıfımıza bekliyoruz. Temel fotoğrafçılık tekniklerini öğrenmek ve “doğru” fotoğraf çekebilmek için güvenli bir başlangıç.

Nöro Bilim ile Geleceğinize Yön Verin Film, Televizyon ve senaryo Yaratıcılığı ve Analizi
Bu eğitimin içerisinde Nöro bilim esaslarına dayanılarak geliştiren PRISM Brain Mapping uygulaması ile tüm katılımcıların davranış eğilim profilleri çıkarılacak ve şahsi olarak verilecek kısa anlatım ve davranış eğilimi haritası sayesinde katılımcıların hangi konularda kendilerini geliştirecekleri anlatılacaktır. Katılımcılara evrensel film ve televizyon senaryolarının kurgusunu anlatmak amaçlıdır. Bu anlatım senaryolarda karakterler nasıl yaratılır, senaryonun planı nasıl yapılır, senaryonun sahneleri, teması, çelişkileri, senaryo içindeki karakter arketipleri nasıl yaratılır.
 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk