Tek başına bir ada, KÜBA

 

Fotoğrafların üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

KÜBA

HAVANA – SANTIAGO DE CUBA – BAYAMO – CAMAGUEY – TRINIDAD CIENFUEGOS – SANTA CLARA

9 – 18 Eylül 2016
TUR LİDERİ: BURCU RENKGÖRÜR

1.GÜN 9 Eylül, Cuma: İSTANBUL - FRANKFURT - HAVANA
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda saat 06.00’da Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK 1587 seferi ile 08.05’te Frankfurt’a yolculuk. Yerel saatle 10.25’te varış. Aktarma sonrası Condor Havayolları’nın DE 2184 seferi ile saat 15.00’te Havana’ya yolculuk. Yerel saatle 19.50’de varışın ardından otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelde. (1.Geceleme: Havana – I)

 

2.GÜN 10 Eylül, Cumartesi: HAVANA (PINAR DEL RIO - VINALES)
Sabah kahvaltısından sonra, adanın batı ucunda bulunan Vinales Vadisi’ne hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış olan ve harika manzaralara sahip bu vadi, Küba’nın bahçeleri diye de tanınmaktadır. Dünyanın en kaliteli puro tütünlerinin yetiştirildiği Pinar del Rio'da geleneksel yöntemlerle el yapımı puro üreten bir fabrika gezisinin ardından Vinales Vadisi'nde “Cueva del Indio” mağarasının içinden geçen nehirde sandal gezisi. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra Vinales’te tarih öncesi devirleri konu eden ve ünlü muralist Diego Rivera’nın öğrencisi tarafından yapılmış “Preshistoria Duvarı”nı gördükten sonra Havana’ya dönüş. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama. (2.Geceleme: Havana – II)

3.GÜN 11 Eylül, Pazar: HAVANA
İspanyol fetih döneminden, sosyalist devrimine kadar kendini ilk inşa edildiği haliyle koruyabilen Havana; müzeleriyle, kolonyal binalarıyla, 50’li yılların Amerikan arabalarıyla, tiyatro, kabare ve gece kulüpleriyle eşi olmayan bir kültürel yapıya sahiptir. Sabah kahvaltısı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan “Habana Vieja” ve kolonyal mahallelerinin yürüyerek keşfi. Devrim Müzesi ziyareti. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, eski Amerikan arabaları ile Malecon Sahil şeridi, Paseo del Prado Bulvarı ve Devrim Meydanı’nı geziyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama. (3.Geceleme: Havana – III)

4.GÜN 12 Eylül, Pazartesi: HAVANA – SANTA CLARA – CIENFUEGOS
Sabah kahvaltısı sonrası,  1954 yılında kazandığı Nobel ödülünü Kübalılara hediye eden; aşkları ve ilginç hayatı ile Havana’ya damgasını vuran Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in izinde bir gezi yapıyoruz. Paula Tepeleri’ndeki Hemingway’in Evi Finca Vigia’yı ziyaret ve yazarın “İhtiyar Adam ve Deniz” adlı eseri sayesinde hayli popüler olan küçük balıkçı köyü Cojimar’da gezinti. Küba Devrimi’nin kaderini değiştiren en önemli yerlerden Santa Clara’ya hareket. Şehir turunda devrimin önemli lideri Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı treni, küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesi’ni ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtını ve heykelini görebilirsiniz. Santa Clara’da öğle yemeğinden sonra Cienfuegos’a doğru yola devam. Akşam yemeği yerel restoranda ve geceleme otelde. (4.Geceleme: Cienfuegos – I)

5.GÜN 13 Eylül, Salı: CIENFUEGOS - TRINIDAD
Sabah kahvaltısı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış ve güneyin incisi olarak bilinen Cienfuegos’ta yapacağımız şehir turu sırasında; Parque Marti, Tomas Terry Tiyatrosu ve Palacio Valle gibi Cienfuegos’un en güzel yerlerini keşfediyoruz. Öğlen şeker kamışı tarlalarıyla kaplı ve ilk şeker değirmenlerinin inşa edildiği, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış Los Ingenios Vadisi’nin keşfi. XIX. yüzyılın en büyük şeker kamışı plantasyonlarından biri olan Manaca Iznaga ve 45,50 metre yükseklikteki gözetleme kulesi gezisinden sonra öğle yemeğinin alınması. Öğleden sonra XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen Küba’nın en güzel kolonyal şehri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Trinidad’a varış. Görkemli Plaza Mayor Meydanı ve kilisesi, tipik sokaklar ve küçük meydanlar, rengârenk evler ve dükkânlar, geleneksel çömlekleriyle Casa del Alfarero, Romantik Müze, adını limon suyu ve bal karışımı bir kokteylden alan meşhur “Canchanchara Tavernası” gibi Trinidad’ın en güzel ve en ilginç yerlerini geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde. (5.Geceleme: Trinidad – I)
  
6.GÜN 14 Eylül, Çarşamba: TRINIDAD – SANCTI SPIRITUS - CAMAGUEY
Sabah kahvaltısı sonrası Sancti Spiritus’a hareket ediyoruz ve burada Yayabo Köprüsü’nü görüyoruz. Burada vereceğimiz mola sonrasında adanın batısına doğru yolculuğumuza devam ve Camaguey’e varış. Öğle yemeğimizi alıyoruz. İlk Küba Bağımsızlık Savaşı’nın kahramanı Ignacio Agramonte’nin doğum yeri olan Camaguey, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Şehri yürüyerek gezdikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
(6.Geceleme: Camaguey – I)

7.GÜN 15 Eylül, Perşembe: CAMAGUEY – BAYAMO - SANTIAGO DE CUBA
Sabah kahvaltısı sonrası 1868’de Küba Milli Marşı’nı yazan Carlos Cespedes’in doğum yeri olan Bayamo şehrini ziyaret. Sonrasında Santiago de Cuba’ya yolculuk. XVI. yüzyılın başlangıcında Avrupalılar tarafından kurulan ilk şehirlerden biri olan Santiago de Cuba aynı zamanda 1959’da hükümetinin devrilmesine yol açan Fidel Castro’nun diktatör Batista yönetimine karşı saldırısı ile devrimin beşiği olarak anılır. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
(7.Geceleme: Santiago de Cuba – I)

  
8.GÜN 16 Eylül, Cuma: SANTIAGO DE CUBA
Sabah kahvaltısı sonrası yapacağımız şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında: Katedral, Diego Velasquez’in Evi, 26 Temmuz 1953’te Fidel Castro liderliğindeki bir grup devrimcinin silahlı saldırısına sahne olan Moncada Kışlası, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış, Santiago körfezine hâkim San Pedro de la Roca-Morro Kalesi, Küba Devrimi’nin babası olarak tanınan Jose Marti ve efsanevi Buena Vista Social Club orkestrası mensubu Compay Segundo gibi ünlülerin yattığı Santa Ifigenia Mezarlığı, Devrim Meydanı ve Karnaval Müzesi gelmektedir. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeği alıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
(8.Geceleme: Santiago de Cuba – II)

9.GÜN 17 Eylül, Cumartesi: SANTIAGO DE CUBA - HOLGUIN - FRANKFURT
Öğlen Holguin Havalimanı’na transfer oluyoruz. Condor Havayolları’nın DE 2164 seferi ile 17.45’te hareket. Montego Bay Havalimanı’nda yapılacak aktarma ile DE 2165 sayılı uçuş ile Frankfurt’a hareket.  (9.Geceleme: Uçakta)

10.GÜN 18 Eylül, Pazar: İSTANBUL
Yerel saat ile 12.30’da Frankfurt’a varış. Burada yapılacak aktarma sonrası Türk Havayolları’nın TK 1616 seferi ile 18.00’da İstanbul’a hareket. Saat 22.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış.

TOPLAM: 10 GECE / 11 GÜN

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2.950 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı:   350 Euro

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • İstanbul / Havana / İstanbul arası Türk Havayolları ve Condor ile ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım
 • Havana’da 3 gece, Cienfuegos’da 1 gece, Trinidad’da 1 gece, Camagüey’de 1 gece, Santiago de Cuba’da 2 gece,  3, 4 ve 5*lı otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar,
 • Trinidad otelinde “all inclusive – her şey dâhil” şeklinde konaklama.
 • Uzman rehberlik hizmeti
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Dâhil olan yemeklerde alınacak bir içecek,
 • Programda belirtilen tüm müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYANLAR:

 • Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
 • Küba vize ücreti. (50 Euro)
 • Kişi Başı 15 TL tutarındaki yurtdışı çıkış fonu.

İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (İki kişilik odada konaklayacak olan misafirlerimiz için 60 Euro, tek kişilik odada konaklayacak misafirlerimiz için 85 Euro’dur. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.)

ÖNEMLİ NOTLAR:

Genel:
 Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
 Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 CTC Kültür Gezileri fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.


Vize:
 Küba Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
 Havana için uçuşun Frankfurt üzerinden gerçekleşmesi nedeni ile Umuma Mahsus Türk Pasaportları için Schengen vizesi gerekmektedir.
 Gerekli evrakların satış yetkilisine belirtilen tarihine kadar teslim edilmesi halinde CTC Turizm vize alımı için yardımcı olacaktır.

Sigorta:

Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
 Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir.
 Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
 İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

Ulaşım:
 Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın ve Condor Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Konaklama:
 Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00 ila 12.00 arasıdır.
 Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk