Güneş Batmayan Buzlar Ülkesi

7 Ağustos, Pazar: İSTANBUL – STOCKHOLM - REYKJAVIK
Saat 06.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 08.15’te Türk Hava Yollarına ait TK1793 sefer sayılı uçuşla Stockholm’e hareket. Saat 10.45’te varış. Burada yapılacak bir aktarma sonrası özel havayolu şirketi ile saat  12.50’de İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e hareket ve yerel saatle 14.10’da varış. Havalimanında karşılanma ve İzlanda’nın en çok ilgi çeken yerlerinden biri olan Blue Lagoon adlı jeotermal spa’da yolculuğun yorgunluğunu atacağımız bir deneyim yaşayacağız. Otelde akşam yemeği ve konaklama.   

8 Ağustos, Pazartesi: REYKJAVIK  (THINGVELLIR– GULLFOSS –GEYSIR)       
Sabah kahvaltı sonrası adı “dumanların koyu” anlamına gelen Reykjavik’te panoramik tur yapıyoruz. Görülecek yerler arasında: İzlanda’nın en büyük kilisesi Hallgrimskirkja, Üniversite bölgesi, eski kent merkezi ve Parlamento gelmekte. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası yönümüzü kuzey doğuya çeviriyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan ve İzlanda tarihi açısından son derece önemli olan Thingvellir Ulusal Parkını ziyaret ediyoruz. Sonraki iki durağımızda Geysir’de sıcak bir su kaynağı olan gayzeri izleyeceğiz ve Gullfoss’ta ülkenin en güzeli olduğu iddia edilen şelaleyi göreceğiz. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama.

9 Ağustos, Salı: REYKJAVIK - AKUREYRI
Sabah kahvaltı sonrası güzel manzaralar eşliğinde kuzeyin önemli bir balıkçılık ve sanayi kenti olan Akureyri’ye yolculuk. Öğle yemeğini rotamız üzerinde alacağız. Yolda fotoğraf molaları vereceğiz. Glaumbaer’de 1900 lerin İzlandasını yansıtan etnografik müzeyi ziyaret ediyoruz. Üzeri çimlerle kaplı Vidimyri Kilisesi de göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Akureyri’de.

10 Ağustos, Çarşamba: AKUREYRI - GODAFOSS ŞELALESİ – MYVATN  GÖLÜ
Sabah kahvaltı sonrasında “tanrıların şelalesi” olarak bilinen Godafoss Şelalesini göreceğiz. Daha sonra ülkenin en güzel yörelerinden olan Myvatn’a hareket ediyoruz. Skutustadir’in pseudo-kraterleri arasında dolaşacağız ve Dimmuborgir’in kaya formasyonlarını göreceğiz. Hverfjall’da eski kareteri görüp, Namaskard’da kaynayan çamur çukurları arasında dolaşacağız. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
                              
11 Ağustos, Perşembe: MYVATN  GÖLÜ – DETTIFOSS ŞELALESİ - BREIDDALSVIK
Sabah kahvaltı sonrası Dettifoss Şelalesi’ne doğru yola çıkacağız ve Avrupa’nın en güçlü şelalesini göreceğiz. Siyah renkli suları ile algımızı son derece yoğun şekilde etkileyecek bu doğa harikasını gördükten sonra ülkenin doğu bölümüne geçiyoruz. Yolda alacağımız öğle yemeği sonrası Batı bölgesinden hayli farklı beşeri coğrafyayı seyrederek Breiddalsvik’e varıyoruz. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

12 Ağustos, Cuma:  BREIDDALSVIK – HÖFN – GLASİYER LAGÜNÜ -NUPAR
Sabah kahvaltı sonrası Höfn üzerinden geçerek Jökülsarlon’a varacağız. Burada bulunan glasiyer lagününde tekne ile bir tur yapacağız ve glasiyer parçaları arasında gezineceğiz.
Nupar’daki otelimizde akşam yemeği ve konaklama.

13 Ağustos, Cumartesi: NUPAR – SKOGARFOSS – SELJALANDSFOSS - REYKJAVIK
Sabah kahvaltı sonrası Skogarfoss şelalesine gideceğiz. Daha sonra Skogar’daki Folk Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Seljalandfoss Şelalesini göreceğiz. Reykjavik’e varış sonrası yerel restoranda akşam yemeği. Otelde konaklama.

14 Ağustos, Pazar: REYKJAVIK - STOCKHOLM - İSTANBUL
Sabah erkenden havaalanına transfer ve özel havayolu ile saat 06.40’da Stockholm’e uçuş. Burada yapılacak aktarma sonrası 17.25’te TK1796 sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 21.45’te İstanbul’a varış.
FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  3175 Euro  (BÜMED üyeleri)
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  3275 Euro  (Misafir)
Tek Yatak Farkı: 580 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul Atatürk / Stockholm / İstanbul Atatürk arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Stockholm – Reykjavik - Stockholm arası Özel Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Reykjavik’te 3 gece, Akureyri’de 1 gece, Myvatn Bölgesi’nde 1 gece, Breddalsvik’te 1 gece ve Nupar’da 1 gece 3 ve 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
* Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım,
* Belirtilen tüm turlar ve müze girişleri,
* Glasiyer lagününde tekne ile gezinti,
* Tüm öğle ve akşam yemekleri, (6 öğlen, 7 akşam)
* CTC Turizm rehberlik hizmetleri,
* İptal teminatlı seyahat sigortası,
* KDV.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme v.b)
*Schengen vize ücreti. 
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.
                                                         
ÖNEMLİ NOTLAR:
Genel:
• Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
• Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
• CTC Kültür Gezileri force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.
Vize:
• İzlanda Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.
• Gerekli evrakların satış yetkilisinin belirteceği tarihte teslim edilmesi halinde CTC Turizm vize alımı için yardımcı olacaktır.

Ulaşım:
• Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz.

Konaklama:
• Özellikle Avrupa otellerinde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
• Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk