Vietnam & Kamboçya

1.GÜN 22 Ocak, Cuma :  İSTANBUL – DOHA - HANOI
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Qatar Hava Yolları kontuarı önünde saat 16.30’da buluşma. Saat 18.35’te Qatar Havayolları QR244 sayılı seferi ile Doha’ya hareket. Yerel saatle 23.30’da Doha’ya varış.  

2.GÜN 23 Ocak, Cumartesi : DOHA - HANOI
Saat 01.25’te QR834 sefer sayılı sefer ile Hanoi’ye hareket. Uçakta geceleme. Yerel saat ile 14.45’te Hanoi’ye varış. Varış sonrası karşılanma ve otele transfer. Yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunun ardından yerel bir restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama.

3.GÜN 24 Ocak, Pazar: HANOI
Sabah kahvaltı sonrası Vietnam’ın efsanevi önderi Ho Chi Minh’in anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında, şehrin tarihi mahallesinde bulunan Ngoc Son Tapınağı ve Hoan Kiem Gölü görülecek yerler arasında. Yerel restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Vietnam’ın ilk üniversitesi olarak kabul edilen “Edebiyat Tapınağı”, Güzel Sanatlar Müzesi ve Quan Thanh Tapınağı görülecek. Günün sonunda çek-çeklerle kısa bir tur yapacağız. Yerel lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.

4.GÜN 25 Ocak, Pazartesi : HANOI – HALONG KÖRFEZİ
Sabah kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Halong Körfezi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kızıl Nehir Deltası boyunca yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası Halong Şehrine varıyoruz. Geceyi geçireceğimiz tekneye biniyor ve körfezin zümrüt yeşili sularında unutulmayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Yaklaşık 3000 kadar kireçtaşı oluşum arasında gezinirken öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Akşama doğru uzak bir ada açığında demirleyecek olan teknede gün batımını izledikten sonra akşam yemeği alınacak. Teknede konaklama.

5.GÜN 26 Ocak, Salı :  HALONG KÖRFEZİ - HANOI – SIEM REAP
Körfezin sakin güzelliğine uyandıktan sonra erkenden kahvaltımızı alacağız. Bölgedeki karstik yapının oluşturduğu bir mağarayı bambu teknelerle ziyaret etmek için olanağımız olacak. Öğlen erkenden alınacak yemek sonrası Hanoi Havalimanına transfer. Vietnam Havayolları ile Kamboçya’nın Angkor Medeniyeti’ne giriş kapısı Siem Reap’a hareket. Varış sonrası akşam yemeği ve otelde konaklama.

6.GÜN 27 Ocak, Çarşamba : SIEM REAP
Sabah erken kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Angkor Tapınaklarını görmek üzere Tuk Tuk’la yola çıkıyoruz. Tomb Raider filmiyle kamuoyunun dikkatini çeken Ta Prohm Tapınağı ile başlayacağımız gezide, Kraliyet şehri Angkor Thom, tapınaklar tapınağı Angkor Wat, Bayon Tapınağı ve Filler Terası, arkeolojik parkta ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Tur sırasında yerel restoranda öğle yemeği. Gezi sonunda  Show eşliğinde akşam yemeği ve otelde konaklama.

7.GÜN 28 Ocak, Perşembe :  SIEM REAP – HO CHI MINH
Sabah erkenden alınacak kahvaltı sonrası, kuşkusuz Angkor Medeniyeti’nin geride bıraktığı en sıradışı tapınaklardan biri olan Benteay Srei’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Sonrasında havalimanına transfer ve Vietnam Havayolları ile Ho Chi Minh’e hareket. Varış sonrası akşam yemeği ve otelde konaklama.

8.GÜN 29 Ocak, Cuma : HO CHI MINH
Sabah kahvaltı sonrası Vietnam Savaşı’nın efsanevi noktalarından biri olan Cu Chi Tünelleri’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Güney Asya’nın en önemli nehirlerinden biri olan Mekong’un deltasında son derece keyifli bir gün geçirmek üzere 2 saatlik bir yola koyuluyoruz. Varışımızı takiben, ufak suyollarını keşfetmek üzere küçük teknelere biniyoruz. Önce Hindistan cevizi şekeri üreten bir ev – atölyeyi ziyaret ediyoruz. Yöreye özgü bir menüden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ho Chi Minh Şehri’ne geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası otelde konaklama.

9.GÜN 30 Ocak, Cumartesi: HO CHI MINH - DOHA - ISTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası panoramik şehir turu: Notre Dame Katedrali, Yeniden Birleşme Sarayı, eski Postane Binası, Savaş Gazileri Müzesi görülecek yerler arasında. Gezi sonunda havalimanına transfer. Qatar Havayolları’nın QR971 sayılı seferi ile Doha’ya hareket. Yerel saatle 23.25’te Doha’ya varış.

10.GÜN 31 Ocak, Pazar: DOHA - ISTANBUL
Yerel saatle 00.55’te Qatar Havayolları’nın QR241 sayılı seferi ile İstanbul uçuşu. Saat 04.45’te İstanbul’a varış.

TOPLAM: 9 GECE / 10 GÜN

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  2990 USD (BÜMED ÜYELERİ)
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  3190 USD (MİSAFİR)
Tek Yatak Farkı: 490 USD 

ÖDEME PLANI

TARİH

TUTAR

İLK ÖDEME

Kayıt sırasında

500 USD

İKİNCİ ÖDEME

16 Ekim 2015

1250 USD

BAKİYE

4 Aralık 2015

1240 USD

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Doha / Hanoi ve Ho Chi Minh City/ Doha / İstanbul arası Qatar Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Hanoi/Siem Reap ve Siem Reap / Ho Chi Minh arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
*Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım.
*Hanoi’de 2 gece, Siem Reap’ta 2 gece, Ho Chi Minh City’de 2 gece 4 ve 5*lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar. Halong Körfezi’nde Pelican Luxury Cruise teknesinde 1 gece tam pansiyon bazında konaklama.
*Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri.
*Bavul taşıma hizmeti.
*Türkçe ve yerel rehberlik hizmetleri.
*Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri.
*Tüm bahşişler. (Şoför, yerel rehber ve tur lideri için bahşiş toplanmayacaktır.)

 FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
*Vize ücretleri.
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu. 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Genel:

  • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
  • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  • CTC Kültür Gezileri force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:

  • Vietnam Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır. Vietnam turistik vizesi ülkeye giriş sırasında sınırda alınabilmektedir.
  • Kamboçya Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır. 30 günlük Kamboçya turistik vizesi ülkeye giriç sırasında sınırda alınabilmektedir.

Ulaşım:

  • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Qatar Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. 

Konaklama:

  • Otellerinde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk