Yaratma Cesareti

Tarih: 12 Aralık 2017
Süre : 8 hafta
Saat : 19.30 – 22.30
Gün : Salı
 

Katılım bedeli
Üye : 900 TL
Misafir : 1100 TL 

Detaylı bilgi ve rezervasyon:
kurs@bumed.org.tr / +90 212 359 58 13  

"Kendimi Nasıl İfade Ediyorum?"
"Diğerleriyle Nasıl İletişime Giriyorum?" 
"Dışarıdan Nasıl Algılanıyorum?"
"Yaratıcılığımı Nasıl Kullanabilirim?"
"Yeteneklerimi Nasıl Geliştiririm?"
"Korkularım ve Cesaretim?" 


Atölyede katılımcı dans, oyunculuk, resim, öykü yazımı, fiziksel çalışmalar ve farklı teknikler aracılığıyla kendisini ve sınırlamalarını keşfeder. Kendisini özgürce ifade etmenin yollarını deneyimlerken yaratıcılığını keşfeder.

Atölyede amaç, psiko drama ve çeşitli farkındalık çalışmaları aracılığıyla kendine dair farkındalık kazanması, özgünlüğünü ve yaratıcılığını kullanabilmesi, iletişim yeteneklerini geliştirmesi, kendini yaratıcı bir şekilde ifade etmesi, motivasyonunu artırabilmesi ve zihinsel ve fiziksel rahatlama teknikleri yoluyla stres yönetimi  konusunda deneyim ve bilgi kazanmasıdır. 

Yapılan grup çalışması, kişinin dış dünyada diğerleriyle yaşadığı iletişim ve ifade sahalarında da çözüm üretmeye, zamanı etkin biçimde kullanabilmeye ve kişisel gelişime odaklanmaktadır. 

Ve en önemlisi katılımcı yaratıcılığını ortaya çıkaracak cesareti bulur. 

PROGRAM 

Nefes egzersizleri 
Enerji ve ses çalışması
Konsantrasyon ve Rahatlama egzersizleri
Beden dili
İçimizdeki yargıç 
Korku / Cesaret 
"Kendi" olmak
İfadede Özgürlük!
İfadede Yaratıcılık
Resim çalışması
Dans Etmek
Oyunculuk çalışması
Öykü ...

Yaratmanın Keyfi

EĞİTMEN : BERNA TUNALI’89


Lise eğitimini Galatasaray Lisesi ve AFS Bursuyla gittiği ABD'de Houston Cy-Fair High School'da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünü bitirdikten sonra New York HB Studio, Gene Frankel, Robert X Modica, New School, Tisch School'da oyunculuk, mizansen, dans, Meisner Technique eğitimi aldı. Paris 8 Universitesi'nde "Sinema ve Audiovisual" Bölümünde yüksek lisans yaptı. Kısa filmler çekti. Yerli/Yabancı sinema filmlerinde ve reklamlarda rejide çalıştı. Number One TV ve Discovery Channel Turkey'nin Genel Yönetmenliğini yaptı. IKSV, Alman Goethe Enstitüsü, Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Konsolosluğu tarafından düzenlenen "Kültür-Sanat Yönetimi" sertifika programını tamamladı. 

Lise yıllarında Ferhan Şensoy Ortaoyuncularla başladığı tiyatro hayatı Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları, İstanbul Üniversitesi Oyuncuları, Sevgi Çocuk Evreni’yle sürüp, kurduğu Bagaj Art ile devam etti.

Akademi Istanbul Gösteri Sanatları Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi'nde "Yetişkinler İçin Sürekli Eğitim" sağlayan Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümü'nü kurdu ve başkanlığını yaptı. Bu kurumlarda ve Digital Film Academy Istanbul,  Craft Oyunculuk Atölyesi, Paris Theatre du Gymnase ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde  KAMERAÖNÜ OYUNCULUK ve "İLETİŞİM VE YARATICILIK" dersleri verdi. 

Çesitli film ve dizilerde oynadı. Uluslararası konferanslarda, ardıl ve eşzamanlı sözlü çevirmen olarak çalıştı.

Yönettiği 12" lık "NAMASTE" isimli kısa metraj filmi 11. Ankara Uluslararası Film Festivali Drama Dalında Birincilik ödülünü aldı.  

Hindistan'da nefes, meditasyon, yoga eğitimi yapma fırsatı buldu.


2010'da Fransa'da IKSV ve Culture France'in düzenlediği "Türkiye Mevsimi" kapsamında Paris'te Theatre du Gymnase'da "FARKLI AMA AYNI", 2011'de yine Paris'te "IN&OUT" isimli oyunları ve 2011 Avignon Uluslararası Tiyatro Festivali'nde "EGOQUANTUM" isimli müzikali sahneye koydu. 

Kurduğu BAGAJ ARTS bünyesinde, 2013'de Istanbul'da, yazıp yönettiği 16 kişinin yer aldığı "C-ESARET" isimli oyunu Garaj Istanbul ve GHETTO İstanbul'da sergiledi. 

2014-2015 arasinda ise Kaş'ta gerçekleştirdiği "Oyunculuk Atölyesi"ne katılan amatör oyuncularla Kaş Amfi Tiyatro'da "ÇILGINLAR EVİ" isimli komediyi sahneledi.

Halen oyuncu koçluğu yapmakta ve "Kameraönü Oyunculuk;"  "Cesaret ve Yaratıcılık;" "Oyunculuk" atölyeleri eğitimi vermektedir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk