Verona Arenası Festivali ile Kuzey İtalya'da Kültür ve Müzik Turu

VERONA ARENASI FESTİVALİ VE KUZEY İTALYA ŞEHİRLERİ MÜZİK VE KÜLTÜR TURU
Vicenza- Verona – Mantova -Padova
Tur Lideri: Bengi Işıl Göktürk
27 - 30 Ağustos 2015

1.GÜN 27 Ağustos, Cumartesi: İSTANBUL – VENEDİK – VICENZA - VERONA
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda saat   06:00’da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK1867 seferi ile 08:10’da Venedik Havalimanına hareket, varışı takiben Verona’ya hareket. Yol üzerinde UNESCO Tarihi Miras Listesi’nde olan Vicenza’yı ziyaret ediyoruz. Yüksek Rönesans döneminin en önemli mimarlarından biri olan Andrea Palladio’nun şehrinde, onun en önemli eserlerinden biri olan Olimpico Tiyatrosu’nu görüyoruz. Tarihi şehir merkezini gezdikten sonra Verona’daki otelimize varıyoruz. Kısa dinlenme sonrası hafif akşam yemeğimizi almak üzere Arena civarında bulunan restoranımıza gidiyoruz. Akşam  tarihi Verona Arenası’nda Georges Bizet’nin Carmen adlı operasına katılım. Otelde geceleme. 
 
2.GÜN 28 Ağustos, Pazar: VERONA
Sabah kahvaltısı ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Piazza Bra, Piazza delle Erbe, Castel Vecchio ve Jülyet’in Evi, Sant’ Anastasia  Bazilikası, Arche Scaligeri gelmekte. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam tarihi Verona Arenası’nda Giuseppe Verdi’nin “Aida” operasına katılım. Otelde geceleme.
3.GÜN 29 Ağustos, Pazartesi: VERONA (MANTOVA)
Sabah kahvaltıdan sonra İtalya’nın “Uyuyan Güzeli” olarak adlandırılan Mantova şehrine gidiyoruz. Burada yapacağımız turda göreceğimiz yerler arasında şehri 400 yıl boyunca yönetmiş olan Gonzaga ailesinin Düklük Sarayı, San Francesco Kilisesi, Teatro Bibiana gelmekte. Öğleden sonra Verona’ya dönüş. Gala yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Otelde geceleme.

4.GÜN 30 Ağustos, Salı: VERONA - PADOVA – VENEDİK - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrasında Kuzey İtalya’nın güzel şehirlerinden Padova’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Üniversitesi, Katolikliğin en önemli azizlerinden Antonia’ya adanmış kilisesi ve Giotto’nun freskleriyle ünlü Scrovegni Şapeliyle bilinen şehri keşfettikten sonra Venedik Havalimanına devam ediyoruz. Türk Havayolları’nın TK1870 seferi ile 19:20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.45’te İstanbul’a varış.

TOPLAM: 3 GECE / 4 GÜN

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı(ÜYE FİYATI):  1200 Euro
İki Kişilik Odada Kişi Başı(MİSAFİR FİYATI):  1300 Euro
Tek Yatak Farkı: 150 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul Atatürk / Venedik / İstanbul Atatürk arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım. (2. Gün hariç)
*Verona’da 3 gece merkezi 4*’lı otelde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
*Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri. (Sant’ Anastasia Bazilikası, Mantova Dükler Sarayı, Olimpico Tiyatrosu, Cappella Degli Scrovegni “Giotto Freskleri”, San Antonio Basilikası)
*İlk ve son akşam yemeği.
*”Carmen” ve ”Aida” operaları için “Poltroncina di Gradinata” sınıfından biletler.

ÖNEMLİ NOT:
1)Bu iki opera için en iyi sınıf olan “Poltronissime Gold” kategorisine kişi başı 230 Euro fark ödeyerek geçebilirsiniz.
2)Otelimiz tarihi Verona Arenası’na 1,5 km uzaklıktadır. Opera olan akşamlar gidiş – dönüş ücretli shuttle servisi vardır.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamal

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk