Batıdan Doğuya Güney Amerika

BATIDAN DOĞUYA GÜNEY AMERİKA

SANTIAGO DE CHILE – VALPARAISO – BUENOS AIRES – IGUAZU

RIO DE JANERIO 

TUR LİDERİ: SEÇKİN SÖKMEN

 

1.GÜN İSTANBUL –  ROMA - SANTIAGO DE CHILE
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Alitalia Havayolları Kontuarı önünde saat 16.00’da buluşma. Alitalia Havayolları'nın AZ 707 sefer sayılı uçağı ile saat 18.35’te Roma’ya hareket ve yerel saat ile 20.15’te varış. Burada yapılacak aktarmadan sonra saat 22.00’de AZ 688 sefer sayılı uçuş ile Şili’nin başkenti Santiago’ya hareket. Geceleme uçakta. (1.Geceleme: Santiago De Chile – I) 

2.GÜN SANTIAGO DE CHILE
Sabah yerel saat ile 09.15’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Santiago şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Bu turumuz esnasında; Konvansiyon Merkezi, Pinochet’in Eski Sarayı, Saray Meydanı, Eski Pazar, Atatürk Meydanı ve Büstü, San Cristobal Tepesi, Bernardo O’Higgins Caddesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sırasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.  (2.Geceleme: Santiago De Chile – II) 

3.GÜN SANTIAGO DE CHILE (VALPARAISO – VINA DEL MAR)
Sabah kahvaltısı sonrası tam günlük Pasifik Okyanusu Kıyısındaki ünlü sayfiye şehirleri olan Valparaiso ve Vina del Mar turunu gerçekleştiriyoruz. Bu tur esnasında yeryüzünde eşi benzeri olmayan ünlü Paskalya Adaları’na ait kalıntıların bulunduğu Fonck Müzesi’ni, bir benzeri Cenevre’de bulunan,  çiçeklerden yapılmış meydan saatini ve Pasifik Okyanusu kıyılarının eşsiz doğasını göreceğiz. Ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış olan Valparaiso’nun onlarca fünikülerinden biriyle Panoramik Seyir Tepesi’ne çıkıp buradan limanı izleme şansımız olacaktır. Gezinin sonunda ünlü şair Pablo Neruda’nın evi La Sebastiana’yı ziyaret ediyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve geceleme otelde. (3.Geceleme: Santiago De Chile – III) 

4.GÜN SANTIAGO DE CHILE – BUENOS AIRES
Sabah erkenden alınacak kahvaltı (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) sonrası havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra SKY Havayolları’na ait H 2501 no’lu sefer ile Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e 07.35’te hareket ve 09.35’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce öğle yemeğimizi Puerto Madero’da yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında yapacağımız panoramik turumuzda göreceğimiz yerler arasında: San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo Parkı, San Telmo, La Recoleta, Eva Peron’un mezarı, rengârenk Caminito Bölgesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu yer almaktadır. Geceleme otelimizde. (4.Geceleme: Buenos Aires – I) 

5.GÜN BUENOS AIRES
Sabah kahvaltısı sonrası yarım günlük Delta - Tigre gezisi. Buenos Aires, dünyanın en geniş deltası olan Parana Nehri Deltası kenarında kurulmuştur. Şehrin liman bölgesini geçerek Delta gerisindeki iskeleden nehir motorları ile yapacağımız gezi esnasında Delta içindeki yüzlerce ada arasında dolaşırken ülke zenginlerinin köşklerini ve yaşam tarzlarını görebileceğiz. Tur sonrası şehrin en özel müzelerinden Latin Amerika Sanatçıları müzesi MALBA’yı geziyoruz. Akşam Tango Gecesi. Arjantin’e kadar gelip tangoyu anavatanında seyretmeden gitmek olası değil. Arjantin’in en güzel tango evlerinden birinde, güzel bir yemek sonrası olağanüstü bir gösteri izliyoruz. Geceleme otelimizde. (5.Geceleme: Buenos Aires – II) 

6.GÜN BUENOS AIRES – IGUAZU
Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra LAN Havayolları’na ait LAN 4022 no’lu sefer ile dünyanın en büyük şelalelerini görmek üzere Puerto Iguazu’ya 09.05’te hareket ve 10.55’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şelaleleri Arjantin tarafından göreceğimiz bir tur yapıyoruz. Milli Park içinde bir kısmını yürüyerek, bir kısmını ise Eko-tren ile yapacağımız gezinin en unutulmaz anı, şelalelerin en heybetli kısmı Garganto del Diablo’yu tepeden göreceğimiz an olacaktır. Gezi esnasında yerel restoranda öğle yemeği. Tur bitiminde Brezilya tarafındaki otelimize transfer. Akşam 5 farklı Güney Amerika Ülkesinin folklorunu izleyip, müziklerini dinleyebileceğimiz, yemekli Rafain Show’a gidiyoruz. Geceleme otelimizde. (6.Geceleme: Iguazu – I) 

7.GÜN IGUAZU – RIO DE JANEIRO
Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Brezilya tarafında bulunan milli parka gidiyoruz ve sonrasında yapacağımız yürüyüşte, şelaleleri bir kez daha geniş bir perspektiften, Brezilya tarafından görme imkânına sahip oluyoruz. Gezi sırasında yerel restoranda öğle yemeği alıyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra TAM Havayolları’na ait JJ 3189 no’lu sefer ile Brezilya’nın en güzel şehri Rio de Janeiro’ya 15.57’de hareket ve 17.50’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (7.Geceleme: Rio De Janeiro – I)

8.GÜN RIO DE JANEIRO
Sabah kahvaltısı sonrası Rio şehrini tanıtan yarım günlük panoramik turda önce Guanabara Körfezi, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane ve Vargas Caddesi’ni görüyoruz. Ayrıca, Rio’nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesi’ne de çıkıyoruz. Öğleden sonra serbest zamanımız olacak. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde geceleme. (8.Geceleme: Rio De Janeiro – II)

9.GÜN RIO DE JANEIRO – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası yarım günlük Corcovado turunu gerçekleştiriyoruz. Brezilya’nın ve tüm Hristiyan âleminin neredeyse sembolü haline gelmiş olan ve Rio’nun kamburu diye adlandırılan, yaklaşık 800 metre yüksekliğindeki Corcovado Tepesi’ne raylı bir sistem ile çıkıyoruz. Burada bulunan dev İsa Heykeli’ni görüyor ve Rio’yu enfes manzaralar eşliğinde kuşbakışı seyredebiliyoruz. Sonrasında Sao Conrado, Ipanema gibi şehrin en güzel plajlarında panoramik bir gezinti yapıyoruz. Öğle yemeğinden sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Alitalia Havayolları’na ait AZ 673 no’lu sefer ile Roma’ya 17.00’de hareket. Geceleme uçakta.   

(9.Geceleme: Uçakta)     

10.GÜN İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 07.00’de Roma’ya varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra AZ 704 no’lu sefer ile 10.15’te İstanbul’a hareket. Yerel saatle 13.40’ta varış ve turumuzun sonu. 

TOPLAM: 9 GECE / 10 GÜN

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı Üye Fiyatı:   3880 USD (Vergiler dâhil)
ki Kişilik Odada Kişi Başı Misafir Fiyatı:3980 Dolar (Vergiler dâhil)
Tek Kişilik Oda Farkı:          420 Dolar 

ÖDEME PLANI

TARİH

TUTAR

İLK ÖDEME

Kayıt sırasında

1200 $

İKİNCİ ÖDEME

 

1390 $

BAKİYE

 

1390 $

Bonus ve Axess Kredi Kartları ile 4, 5 ve 6 taksitli ödeme için satış departmanıyla görüşebilirsiniz.

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
İstanbul / Santiago de Chile – Rio de Janeiro / İstanbul arası Alitalia Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Santiago de Chile / Buenos Aires, Buenos Aires / Iguazu, Iguazu / Rio de Janeiro arası tek yön iç hat uçak biletler
Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım
Santiago de Chile’de 2 gece, Buenos Aires’te 2 gece, Iguazu’da 1 gece, Rio de Janeiro’da 2 gece merkezi 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar
Uzman rehberlik hizmeti
5 akşam ve 4 öğle yemeği
Programda belirtilen tüm müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
Programda belirtilen tüm geziler
Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYANLAR:
Programda belirtilmemiş olan yemekler
Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
Kişi Başı 15 TL tutarındaki yurtdışı çıkış fonu.
İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (85 Euro’dur. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.) 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Genel:
Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 

Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)

CTC Kültür Gezileri fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir. 

Vize:
Gezi boyunca ziyaret edilen iki ülke için de Umuma Mahsus, Hizmet ve Diplomatik Türk Pasaportu sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Sigorta: 
Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.

Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir.

Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.

İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır. 

Ulaşım:
Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Alitalia Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz. 

Konaklama:
Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00 ila 12.00 arasıdır.
Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk