BUgezi ile Güney Almanya

Baden Baden – Heidelberg - Würzberg– Nürnberg Bamberg
- Bayreuth –Münih– Neushwanstein Konstanz - Friedricshaven
Tur Lideri: Ertan Aşar

1.GÜN İSTANBUL – BADEN BADEN – HEIDELBERG

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda saat 06:00’da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK1443 seferi ile 08:15’de Karlsruhe / Baden Baden’e yolculuk. 10.20’de varış sonrası casinosu, klasik müzik festivalleri ve kür merkezleriyle tanınan, Almanya’nın en sofistike şehirlerinden biri olan Baden Baden’i ziyaret ediyoruz. Burada yürüyerek bir şehir turu yapıyoruz. Turumuz sonrası gece konaklayacağımız tipik bir üniversite kenti olan Heidelberg’e varıyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde geceleme. 

2.GÜN HEIDELBERG – WÜRZBURG – NÜRNBERG

Sabah kahvaltıdan sonra yürüyerek Heidelberg şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Adına “Ich hab’ mein Herz in Heidelberg verloren/Kalbimi Heidelberg’de kaybettim” diye bir şarkı bile yazılmış olan şehir, savaşlardan zarar görmemeyi başarmış nadir Avrupa şehirlerinden bir tanesi. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında: Üniversite,  Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı gelmekte. Öğlen Romantik Yol güzergahının önemli yerleşimlerinden Würzburg’a hareket. Burada alacağımız öğle yemeği sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Residans Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Ayrıca Neumünster Kilisesi, Kaiserstrasse Sokağı, Dom St. Kilian Katedrali panoramik gezimizde göreceğimiz yerler. Turumuz sonrası gece konaklayacağımız Nürnberg’e varıyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde geceleme.

3.GÜN NÜRNBERG (BAMBERG – BAYREUTH)

Sabah kahvaltı sonrası adı Richard Wagner ve ona ithaf edilmiş ünlü klasik müzik festivaliyle özdeşleşmiş Bayreuth’a hareket. Tarihi Ortaçağ’a kadar giden bu şehirde yapacağımız turda göreceğimiz yerler arasında Avrupa’nın en iyi barok tarz opera evlerinden Margravial Operası, sadece Wagner eserlerinin sahnelendiği Festspielhaus ve  Belediye Sarayı gelmektedir. Öğleden sonra Almanya’nın kişi başına en çok arpa suyu imalathanesi düşen şehri Bamberg’e hareket. Tarihi merkezi UNESCO Miras Listesi’nde olan şehirde göreceğimiz yerler arasında: Katedral, Michaelsberg Abbey ve Belediye Sarayı gelmekte. Otelde geceleme.

4.GÜN NÜRNBERG - MÜNİH

Sabah kahvaltı sonrası Alman Ulusal Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Alman kültürüne ilişkin en geniş çaplı koleksiyonlardan birine sahip olan müzede aynı zamanda Albrecht Dürer, Rembrant ve Ernst Ludwig Kirchner gibi ressamların eserlerini göreceğiz. Ünlü ressam Albrecht Dürer’in evini ziyaret ettikten sonra Bavyera eyaletinin en önemli şehri Münih’e hareket ediyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde geceleme.

 5.GÜN MÜNİH

Sabah kahvaltıdan sonra Münih’de yürüyerek kent gezisi: Frauenkirche, Asamkirche, Rokoko Cuvillies Tiyatrosu, neo-klasik Königsplatz, tarihi Ludwigstrasse, Jugendstil Evleri. Önemli sanat galerilerinde Alte Pinakothek ziyaret edilecek. Otelde geceleme.

6.GÜN MÜNİH – NEUSHWANSTEIN - KONSTANZ

Sabah kahvaltı sonrası Bavyera eyaletine bağlı Füssen şehrine çok yakın Hohenschwangau kasabasında bulunan ve kartpostalların başrol oyuncusu Neuschwanstein Kalesi ziyaret edilecek. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında Konstanz Gölü kıyısındaki iki önemli şehri ziyaret ediyoruz. Almanya’nın en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden Meersburg’u gezdikten sonra 15.yy’da son derece önemli bir ekümenik konsile ev sahipliği yapmış Konstanz şehir turunu yapacağız. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde geceleme.

7.GÜN  KONSTANZ - FRIEDRICHSHAVEN- İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Friedrichshafen Havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK1386 seferi ile 11:15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15.00’de İstanbul’a varış.

    

FİYATLARIMIZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı    :           1.590Euro (BÜMED üyeleri)

İki Kişilik Odada Kişi Başı    :           1.690 Euro (Misafir)

Tek Kişilik Oda Farkı            :              365 Euro   

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

* İstanbul / Karlsruhe - Friedrichshaven / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti,

* Heidelberg’de 1 gece, Nürnberg’de 2 gece, Münih’te 2 gece, Konstanz’da 1 gece 3ve 4*lı merkezi otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar,

* Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım,

* İki öğle ve dört akşam yemeği,

* CTC Turizm ve yerel rehberlik hizmetleri,

* Belirtilen müzelerin giriş ücretleri,

* Seyahat sigortası,

* KDV.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)

* Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

* Schengen vize ücreti. 

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Genel:

  • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
  • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  • CTC Kültür Gezileri force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:

  • Almanya Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
  • Gerekli evrakların satış yetkilisinin belirteceği tarihte teslim edilmesi halinde CTC Turizm vize alımı için yardımcı olacaktır. 

Ulaşım:

  • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. 

Konaklama:

  • Özellikle Avrupa otellerinde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk