Yılbaşında Lizbon&Porto

Lizbon - Sintra - Cascais - Cabo da Roca –Obidos – Fatima – Batalha – Porto - Guimaraes
30 Aralık 2015 – 3 Ocak 2016

1.GÜN 30 Aralık, Çarşamba: İSTANBUL – LİZBON
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda saat  05:30’da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK1755 seferi ile 07:30’da Lizbon’a yolculuk. 10.25’te Lizbon’a varış sonrası şehir turu: Belem Kulesi, Jeronimos Manastırı, Kraliyet At Arabaları Müzesi, Kaşifler Anıtı, Rossio Meydanı, Liberdade Caddesi, Alfama Mahallesi ve Sé Katedrali. Yerel restoranda öğle yemeği ve otelde geceleme.

2.GÜN 31 Aralık, Perşembe: LİZBON (SINTRA –CABO DA ROCA - CASCAIS)
Lizbon’dan Atlas Okyanusu kıyılarına doğru tam günlük bir gezi yapıyoruz. İlk durağımız bir zamanlar kraliyetin avlağı ve yazlığı olan büyüleyici Sintra. Sintra merkezinde vereceğimiz serbest vaktimiz sonrasında Avrupa’nın en batı ucu olan Cabo da Roca’da,  okyanus manzarası eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz. En son eski balıkçı kasabası Cascais’e uğruyoruz ve Lizbon’a geri dönüyoruz. Lizbon’da Portekiz’in en önemli müzesi olan Gulbenkian Koleksiyonunu ziyaret ediyoruz. Akşam yılbaşı yemeğimizi alıyoruz. Otelde geceleme. 
   
    
3.GÜN 1 Ocak, Cuma: LİZBON - PORTO
Sabah kahvaltı sonrası surlarıyla ünlü küçük bir yerleşim olan Obidos’a gidiyoruz ve burada yörenin ünlü vişne likörünü tadıyoruz. Sonrasında 1917’de üç çoban çocuğa görünen Meryem Ana fenomeninin yaşandığı Fatima Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada alınacak öğle yemeği sonrası Portekiz tarihinin en önemli zaferlerinden birine ithaf edilmiş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Batalha Manastırı’na gidiyoruz. Porto’ya varış sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelde.
 
4.GÜN 2 Ocak, Cumartesi: PORTO
Sabah kahvaltı sonrası Porto şehir turumuzu gerçekleştireceğiz: Dom Luis Köprüsü, San Francisco Kilisesi, Sao Bento Tren İstasyonu, Vila Nova de Gaia mahsenleri gezeceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Akşam Portekiz’in meşhur “sodade” nosyonunu en güzel yansıtan Fado geleneğini bir parça tanımak üzere şehrin en güzel Fado evlerinden birine misafir oluyor, hem akşam yemeğimizi alıyor, hem de birbirinden güzel parçaları dinliyoruz. Otelde geceleme.
  

5.GÜN 3 Ocak, Pazar: PORTO – İSTANBUL
Sabah kahvaltıdan sonra Portekiz’in en eski başkenti ve UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Guimaraes’te kısa bir gezi.  Sonrasında Porto Havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK1450 seferi ile 15:25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.55’te İstanbul’a varış.

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1.150 Euro (BÜMED ÜYELERİ)
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1.250 Euro (MİSAFİR)
Tek Yatak Farkı: 175 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* İstanbul / Lizbon - Porto / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Lizbon’da 2 ve Porto’da 2 gece merkezi 4*lı otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar,
* Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım,
* Yerel restoranlarda alınacak 3 akşam ve 2 öğle yemeği (deniz ürünleri ağırlıklı),
* Yemekler esnasında şarap ve su ikramı,
* CTC Turizm rehberlik hizmetleri,
* Belirtilen müzelerin giriş ücretleri,
* Seyahat sigortası,

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
* Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.
* Schengen vize ücreti. 

 

Ödeme Planı Tarih Tutar
İlk Ödeme Kayıt sırasında 250 €
İkinci Ödeme 30 Eylül 2015 500 €
Bakiye 20 Kasım 2015 500 €

 

ÖNEMLİ NOTLAR:
Genel:
• Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
• Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
• CTC Kültür Gezileri force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:
• Portekiz Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
• Gerekli evrakların satış yetkilisinin belirteceği tarihte teslim edilmesi halinde CTC Turizm vize alımı için yardımcı olacaktır.

Ulaşım:
• Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz.

Konaklama:
• Özellikle Avrupa otellerinde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
• Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk