Kutsal Topraklar İSRAİL

15 Mart , Salı : İSTANBUL – TEL AVİV –CAESEREA - HAYFA
İstanbul Atatürk Havalimanında saat 07.15’te buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK794 seferi ile 09.20’de Tel Aviv’e yolculuk. Varış sonrası, önce Doğu Akdeniz'in en büyük tarihi limanı Caeserea'da antik şehri ziyaret ediyoruz. Ardından Hayfa'ya hareket. Öğle yemeğini takiben yapacağımız şehir turunda: Bab'ın Türbesi, Pers Bahçeleri, Carmel Tepesi, Carmelite Manastırı ve Bahai Tapınağı (UNESCO) görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

16 Mart, Çarşamba: HAYFA – AKKA - TİBERİAS - GOLAN TEPELERİ – NASIRA – KUDÜS
Kahvaltı sonrası UNESCO Tarihi Miras Listesi’ndeki Akka'ya hareket. Akka Kalesi'nde; Haçlı Dünyası’nın ve Osmanlı'nın izlerini takip edecek, Cezzar Ahmet Paşa Camii ve Akka Çarşısı’nı gezeceğiz. Gezi sonrası Tiberias’a hareket. Taberiye Gölüne (Galilee Denizi) doğru yola çıkıyoruz. Gölün etrafında bulunan ve Hristiyanlığın doğuşu sırasında önemli olayların geçtiği bölgelerden Tecelli Kilisesini (Hz. İsa’nın tecelli olduğuna inanıldığı yer) , dünyanın ilk kiliselerinden kabul edilen antik sinagog Capernaum’u, antik balık ve ekmek mozaik gravürünün bulunduğu Tabgha’yı gezeceğiz. Suriye sınırında bulunan Golan Tepeleri manzarası eşliğinde Meryem ve Yahya’nın doğduğu şehir Nasıra’ya (Nazareth) hareket ediyoruz. Burada Meryem’in evini ziyaret ettikten sonra Kudüs’e devam ediyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama otelde. 

17 Mart, Perşembe : KUDÜS
Sabah kahvaltı sonrası yapacağımız Kudüs turumuzda, önce 835 metre yükseklikteki Zeytin Dağı'na (Scopus Tepesi) gidiyor ve Hz.İsa'nın vahiy aldığı tepeden şehri seyrediyoruz. Daha sonra  Hz. Muhammed'in Mirac'a yükseldiği Kubbet-üs Sahra, Haram ül Şerif, Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Çile yolu (Via Dolorosa) ve Hz. İsa'nın mezarının bulunduğuna inanılan Kıyamet Kilisesi'ni (Holy Sepulchre Kilisesi) geziyoruz. Öğleden sonra ise Müslüman, Hristiyan ve Yahudi mahallerini görerek Arap Çarşısı'nı gezeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama otelde.   


18 Mart,  Cuma: KUDÜS - MASADA – LUT GÖLÜ – KUDÜS
Sabah erkenden UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Masada’ya hareket ediyoruz. Varıştan sonra Masada Kalesi'ne teleferikle çıkıyoruz ve buranın inanılmaz hikâyesini dinliyoruz. Herod Sarayı ve Sinagog'u gezeceğiz. Öğle yemeği sonrasında deniz seviyesinden 400 metre aşağıdaki Lut Gölü'ne (Ölüdeniz) gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Kudüs’e geri dönüyoruz. Konaklama otelde. 

19 Mart,  Cumartesi :KUDÜS – BEYTÜLLAHİM – TEL AVİV
Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve  Beytüllahim’deki, İsa’nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Doğuş Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Azize Katerina Manastırı’nı görüyoruz. Sonrasında başkent Tel Aviv’e gidiyoruz ve panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Neve Tzedek, Rothschild Bulvarı ve Ben Yahuda Meydanı görülecek yerler arasında. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama otelde. 

20 Mart,  Pazar  :TEL AVİV – YAFA - İSTANBUL
Sabah dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı’nı gezeceğiz. Daha sonra  Tel Aviv'de yeni restore edilen Osmanlı Tren İstasyonu’nu, şehrin tipik mahallerini ve İsrail'in modern yüzünü göreceğimiz sahil şeridi ve bulvarlarını gezdikten sonra Tel Aviv Havalimanı’na transfer. Türk Havayolları’nın TK789 seferi ile 20:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.05’de İstanbul’a varış. 

TOPLAM: 5 GECE / 6 GÜN 

FİYATLARIMIZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı:  1490 USD  (BÜMED ÜYELERİ)
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  1590 USD              (MİSAFİR)
Tek Kişilik Oda Farkı: 300 USD  

ÖDEME PLANI

TARİH

TUTAR

İLK ÖDEME

Kayıt sırasında

500 USD

BAKİYE

1 Şubat 2016

590 USD

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul / Tel Aviv / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım.
*Hayfa’da 1 gece, Kudüs’te 3 gece, Tel Aviv’de 1 gece merkezi 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
*Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri.
*Dört akşam ve iki öğle yemeği.
*Bavul taşıma hizmeti.
*Türkçe rehberlik hizmetleri.
*Bahşişler (Tur lideri, yerel rehber veya şoför için para toplanmıyor.)
*İptal teminatlı seyahat sigortası. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
*İsrail vize ücreti (Gerekli evraklar sağlandığı takdirde acentamız  vize almak için sizin yerinize konsolosluk veya elçiliğe başvuruda bulunabilir. Vize ücreti yaklaşık 30 USD)
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu. 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Genel:

  • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
  • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  • CTC Kültür Gezileri force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:

  • İsrail Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.   

Ulaşım:

  • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. 

Konaklama:

  • Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk