BUgezi ile Vietnam & Laos & Kamboçya

1.GÜN  İSTANBUL – DOHA - HANOI

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Qatar Hava Yolları kontuarı önünde saat 16.30’da buluşma. Saat 18.40’da Qatar Havayolları QR246 sayılı seferi ile Doha’ya hareket. Yerel saatle 23.45’de Doha’ya varış.   

2.GÜN  DOHA - HANOI

Saat 01.25’te QR834 sefer sayılı sefer ile Hanoi’ye hareket. Uçakta geceleme. Yerel saat ile 14.40’da Hanoi’ye varış. Varış sonrası karşılanma ve otele transfer. Yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunun ardından yerel bir restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama. 

3.GÜN  HANOI

Sabah kahvaltı sonrası Vietnam’ın efsanevi önderi Ho Chi Minh’in anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında, şehrin tarihi mahallesinde bulunan Ngoc Son Tapınağı ve Hoan Kiem Gölü görülecek yerler arasında. Yerel restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Vietnam’ın ilk üniversitesi olarak kabul edilen “Edebiyat Tapınağı”, Güzel Sanatlar Müzesi ve Quan Thanh Tapınağı görülecek. Günün sonunda çek-çeklerle kısa bir tur yapacağız. Yerel lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.  

4.GÜN HANOI – HALONG KÖRFEZİ

Sabah kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Halong Körfezi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kızıl Nehir Deltası boyunca yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası Halong Şehrine varıyoruz. Geceyi geçireceğimiz tekneye biniyor ve körfezin zümrüt yeşili sularında unutulmayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Yaklaşık 3000 kadar kireçtaşı oluşum arasında gezinirken öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Akşama doğru uzak bir ada açığında demirleyecek olan teknede gün batımını izledikten sonra akşam yemeği alınacak. Teknede konaklama. 

5.GÜN HALONG KÖRFEZİ - HANOI – LUANG PRABANG

Körfezin sakin güzelliğine uyandıktan sonra erkenden kahvaltımızı alacağız. Bölgedeki karstik yapının oluşturduğu bir mağarayı bambu teknelerle ziyaret etmek için olanağımız olacak. Öğlen erkenden alınacak yemek sonrası Hanoi Havalimanına transfer. 1975’teki komünist devralmaya kadar Laos Krallığı’nın başkenti olmuş UNESCO Miras Listesi’ndeki Luang Prabang’a Lao Havayolları 314 seferi ile 18.50’de uçuyoruz. Yerel saatle 19.50’de varış sonrası akşam yemeği ve otelde konaklama. 

6.GÜN LUANG PRABANG

Sabah kahvaltı sonrası eski Kraliyet Sarayı ve Milli Müze ziyareti ile güne başlıyoruz. Daha sonra altın bas-rölyefleri ile ünlü Wat Mai ve altın cephesiyle ünlü Wat Sensoukarahm Tapınakları görülecek. Sabah turu sonunda, şehrin en ünlü tapınağı olan Wat Xieng Thong görülecek. Öğle yemeği sonrasında en ulu tapınak Wat Visoun, Kral Sisavang Vong’un küllerinin olduğu Wat Aham ziyaret edildikten sonra gün batımını izlemek için Phousi Tepesine tırmanacağız. Akşam yemeği sonrası otelde konaklama. 

7.GÜN LUANG PRABANG – SIEM REAP

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve LAO Havayolları’nın QV525 sayılı seferi ile 13.20’de Kamboçya’nın Angkor Medeniyeti’ne giriş kapısı Siem Reap’a hareket. Yerel saatle 15.20’de varış. Tapınaklar Vadisi’nde gün batımını izledikten sonra Show eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Otelde konaklama. 

8.GÜN SIEM REAP

Sabah erken kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Angkor Tapınaklarını görmek üzere Tuk Tuk’la yola çıkıyoruz. Tomb Raider filmiyle kamuoyunun dikkatini çeken Ta Prohm Tapınağı ile başlayacağımız gezide, Kraliyet şehri Angkor Thom, tapınaklar tapınağı Angkor Wat, Bayon Tapınağı ve Filler Terası, arkeolojik parkta ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Öğle ve akşam yemekleri yerel restoranda, konaklama otelde. 

9.GÜN SIEM REAP – PHNOM PENH

Sabah alınacak kahvaltı sonrası, kuşkusuz Angkor Medeniyeti’nin geride bıraktığı en sıradışı tapınaklardan biri olan Benteay Srei’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında havalimanına transfer ve Kamboçya Angkor Havayolları’nın K67117 sayılı uçuşuyla saat 16.25’de Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e hareket. Varış sonrası akşam yemeği ve otelde konaklama. 

10.GÜN PHNOM PENH – HO CHI MINH CITY

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün Phnom Penh gezisi: Kraliyet Sarayı, Milli Müze, Gümüş Pagoda, Zümrüt Buddha, Wat Phnom Tapınağı, savaşın vahşetini tüm acımasızlığıyla gözler önüne seren, ibret verici Tuol Sleng İşkence Müzesi ziyaret edilecek. Tur sırasında öğle yemeği. Akşam yemeği sonrası havalimanına hareket ve Vietnam Havayolları VN3850 sayılı seferi ile Ho Chi Minh uçuşu. Varış sonrası  otelde konaklama.  

11.GÜN HO CHI MINH CITY

Sabah kahvaltı sonrası Vietnam Savaşı’nın efsanevi noktalarından biri olan Cu Chi Tünelleri’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Güney Asya’nın en önemli nehirlerinden biri olan Mekong’un deltasında son derece keyifli bir gün geçirmek üzere 2 saatlik bir yola koyuluyoruz. Varışımızı takiben, ufak suyollarını keşfetmek üzere küçük teknelere biniyoruz. Önce Hindistan cevizi şekeri üreten bir ev – atölyeyi ziyaret ediyoruz. Yöreye özgü bir menüden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ho Chi Minh Şehri’ne geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası otelde konaklama. 

12.GÜN HO CHI MINH CITY - DOHA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası panoramik şehir turu: Notre Dame Katedrali, Yeniden Birleşme Sarayı, eski Postane Binası, Savaş Gazileri Müzesi görülecek yerler arasında. Gezi sonunda havalimanına transfer. Qatar Havayolları’nın QR971 sayılı seferi ile saat 18.35’de Doha’ya hareket. Yerel saatle 23.00’de Doha’ya varış. 

13.GÜN DOHA - İSTANBUL

Yerel saatle 00.55’te Qatar Havayolları’nın QR235 sayılı seferi ile İstanbul uçuşu. Saat 04.45’te İstanbul’a varış. 

TOPLAM: 12 GECE / 12 GÜN 

FİYATLARIMIZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı    : 3.890 USD (BÜMED üyeleri)

İki Kişilik Odada Kişi Başı    : 3.980 USD  (Misafir)

Tek kişilik oda farkı            :   590 USD 

ÖDEME PLANI

TARİH

TUTAR

İLK ÖDEME

Kayıt sırasında

500 USD

İKİNCİ ÖDEME

 

1740 USD

BAKİYE

 

1740 USD

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul /Doha / Hanoi ve  Ho Chi Minh City/ Doha / İstanbul arası Qatar Havayolları ile gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım.

*Hanoi’de 2 gece, Luang Prabang’da 2 gece, Siem Reap’ta 2 gece, Phnom Penh’de 1 gece, Ho Chi Minh City’de 2 gece 4 ve 5*lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar. Halong Körfezi’nde Pelican Luxury Cruise teknesinde 1 gece tam pansiyon bazında konaklama.

*Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri.

*Bavul taşıma hizmeti.

*Türkçe ve yerel rehberlik hizmetleri.

*Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri.

*Seyahat sigortası.

*Tüm bahşişler. (Şoför, yerel rehber ve tur lideri için bahşiş toplanmayacaktır.) 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Programda belirtilmemiş olan yemekler.

*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)

*Vize ücretleri (Şu an için geçerli güncel fiyat toplam 150 USD’dir.)

*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu. 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Genel:

  • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
  • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  • CTC Kültür Gezileri force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:

  • Vietnam Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır. Vietnam turistik vizesi ülkeye giriş sırasında sınırda alınabilmektedir.
  • Laos Umuma Mahsus, hizmet ve diplomatik Türk Pasaportlarına vize uygulamaktadır. Laos turistik vizesi ülkeye giriş sırasında sınırda alınabilmektedir.
  • Kamboçya Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır. 30 günlük Kamboçya turistik vizesi ülkeye giriş sırasında sınırda alınabilmektedir.

Ulaşım:

  • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Qatar Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. 

Konaklama:

  • Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk