KAŞ'ta OUTDOOR

Yıl boyunca katılabileceğiniz 2 gece / 3 günlük outdoor aktiviteleri 

1. Gün
Kaş'a varma, otele yerleşme ve öğleden sonra Dalış. Yarım saatlik bir video gösterisi ardından, kısa bir brifing ile bir eğitmen tarafından, temel güvenlik ve sualtına uyum bilgileri ve becerileri özetlenir, Akdeniz’in fauna ve florası tanıtılır. Uzman bir eğitmen/dalış lideri eşliğinde en fazla 5 metreye birebir yapacağınız yirmi dakikalık bu dalışta, mavi dünyanın tüm gizemleri çözümünü bulacaktır... İlk dalışınızı ölümsüzleştirecek merkezimizin «Deneme Dalışı Sertifikası» da cabası...

Konaklama, 1 Aletli Dalış 

2.Gün
Seakayak Turu
Sabahın erken saatlerinde Kaş'tan aracımızla Üçağız köyüne vardıktan hemen sonra, rehberiniz size bu yolculukta ihtiyaç duyacağınız kano ve kürek tekniklerini öğretiyor. Su üzerinde deneme sürüşlerinin ardından rotamızı Kekova Adası'na çeviriyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık bir kürek süresi sonunda ilk molamızı antik adı Xera olan Tersane Koyu'nda alıyoruz.

Tersane Koyu, adanın tek yüzülebilecek kuytu noktası ve deniz kanocularının, teknecilerin buluşma yeri.
Buradaki yarım saatlik dinlenme süresinde yüzebilir, şnorkelli gezinti yapabilir, yakındaki Xera harabelerini keşfedebilirsiniz.

Tersane Koyu'ndaki molanın bitiminde, tekrar kanolarımıza binip yönümüzü Kekova Adasına paralel biçimde antik ismi Dolichiste olan ve popüler ismiyle " batık şehir" boyunca kürek çekiyoruz. Batık Şehrin büyülü dünyasını, su seviyesinin hemen altında başlayan kalıntılarını, kayaya oyulmuş gizemli odacıkları, merdivenleri ve duvarlarını gözlemliyorsunuz.

Batık şehrin bitiminde, bu kez yönümüzü kuzeye, Simena antik şehrinin limanına çeviriyoruz. Yaklaşık 20

dakikalık bir kanal geçişinden sonra artık öğlen yemeğini almak için hazırız.

Eski çağlardan Osmanlı dönemine kadar askeri amaçlarla üslenilmiş bu yerleşimin bir kısmı da halen sular altında. Simena (Kale Köy) tepesindeki kaleden Kekova bölgesinin eşsiz panoramasını görmek istiyorsanız yemekten sonra kaleye tırmanmanız gerekecek.

Simena'daki uzun molamızdan sonra tekrar Üçağız'a geri dönüş yolunda kürek vurmaya başlayacağız. Üçağızdaki kısa bir dinlenmeden sonra tekrar aracımızla Kaş'a dönüşe geçeceğiz. Konaklama, Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği

3. Gün 
Bisiklet Turu ya da Kıyı Traversi Turu
25 dakikalık bir araç yolculuğuyla turumuzun başlangıç noktasına varıyoruz. Rehberinizden alacağınız kısa eğitimin ardından tura hazırsınız.

Bu rota, yeni başlayanlar ya da dik yamaçları tırmanmak istemeyen misafirlerimiz için ideal bir rota. Toplamda yaklaşık 20 km Korba'nın antik yerleşimlerinin arasında, yaşlı meşe ağaçlarının manzarasında bisiklet süreceğiz. Öğlen yemeğimizi ağaçların arasında piknik kutusu olarak ya da bir köy evinde yiyoruz ve uzun molamızın ardından bisikletlerimizle Kaş'a doğru yola çıkıyoruz. 

Kıyı Traversi
Popüler ismiyle “Coasteering” olarak da bilinen “kıyı traversi” etkinliği, Türkiye doğa sporları envanterine henüz katılan yeni bir aktivite türü.

Basitçe etkinlik; kayalık bir kıyı şeridini teknik tırmanış gereçleri ve ileri teknikler gerektirmeksizin yürümeyi, tırmanmayı, atlamayı ve yüzmeyi kapsıyor. Bu yolculuğunuz sırasında kıyının kendine özgün jeolojik ve ekolojik ayrıntılarını inceleme fırsatı buluyorsunuz. Parkur boyunca ilk defa rastlayabileceğiniz çeşitli deniz canlılarıyla ve kıyı bitkileriyle tanışma şansınız var…

Üzerinize mevsim koşullarına uygun bir ‘neopren’ giysi, ayaklarınıza kauçuk tabanlı bir ayakkabı giydikten, can yeleğinizi taktıktan sonra, başınızdaki kask ve eldivenleriniz bu etkinliği gerçekleştirmeniz için yeterli donatı sayılıyor. Sizin buna ilave etmeniz gereken; istekli ve gayretli olmanız… Ayrıca lideri iyi dinlemeniz ve takip etmeniz gerekiyor. Tüm doğa sporlarında olduğu gibi, olayın çözümü kaslardan çok insanın kafasında... 

Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği
GÜN: Yıl boyunca Cuma – Pazar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
- 2 Gece 3 Yıldızlı otelde Oda&Kahvaltı Konaklama
- 3 Outdoor Aktivitesi
- Belirtilen günlerde Kahvaltı ve Öğle yemeği 

Fiyata Dahil Olmayanlar:
- Uçak Bileti
Kişisel harcamalar 
Liman transferleri  
* Dalaman- Antalya Havalimanı arası ulaşım talep doğrultusunda sağlanabilir. 

Katılım Bedeli
İki kişilik odada kişi başı fiyatı (ÜYE): 700 TL
İki kişilik odada kişi başı fiyatı (MİSAFİR): 780 TL
Tek kişilik konaklama farkı: 75 TL 

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
bugezi@bumed.org.tr / 212 - 359 5813

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk