BUgezi Patagonya

Patagonya’nın görülmesi gereken en önemli bölgelerinde, Beagle kanalı boyunca yapacağımız katamaran yolculuğu ile Darwin’in destansı yolculuğunun izini sürüyor olacağız. Çarpıcı bir bölge olan ve Alpin manzaralar sunan, daha kuzeydeki Göller Geçişi ile, hem dünyanın en güzel yolculuklarından birini yapacak, hem de daha önce hiçbir turistik grubun gerçekleştirmediği bir geziye katılabilme imkanı bulacaksınız...

Ayrıntılı bilgi ve ön rezervasyon için:
kurs@bumed.org.tr
0212 359 58 13 Tuba Taşyürek

1.GÜN 7 Ocak, Çarşamba : İSTANBUL – BUENOS AIRES
İstanbul Atatürk Havalimanında saat   07:00’da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK15 seferi ile 09:30’da Buenos Aires’e yolculuk. Yerel saatle 22:05’te varış. Havaalanında karşılanma sonrası otele transfer. Geceleme otelde. 

2.GÜN 8 Ocak, Perşembe:  BUENOS AIRES – USHUAIA
Sabah kahvaltı sonrası yapacağımız şehir tanıtım turunda göreceğimiz yerler arasında renkli evleriyle ünlü, eski işçi mahallesi La Boca, Recoletas Mahallesi ve mezarlığı, Obelisk, 9 Temmuz Bulvarı, Colon Tiyatrosu gelmekte. Puerto Madero’da alacağımız öğle yemeği sonrası havalimanına transfer. Aerolineas Argentinas Havayollarının 1890 seferi ile dünyanın en güneyindeki yerleşim olarak ün yapmış Ushuaia’ya 15.55’te hareket. Varışın ardından (19.30) otele transfer ve akşam yemeği. 

3.GÜN 9 Ocak, Cuma : USHUAIA- EL CALAFATE
Sabah Beagle Kanalı’nda katamaran ile bir tur yapıyoruz. Hem doğal hayatı gözlemleme hem de dünyanın en güneyindeki feneri görme şansımız olacak. Sonrasında adını Macellan’ın koyduğu Ateş Toprakları (Tierra del Fuego) Ulusal Parkı turumuzu yapıyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer. Aerolineas Argentinas Havayollarının 1899 seferi ile El Calafate’ye 17.45’te hareket. Varışın ardından (19.10) otele transfer ve akşam yemeği. 

4.GÜN 10 Ocak, Cumartesi : EL CALAFATE
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Los Glaciares Ulusal Parkı’nda bulunan Perito Moreno Buzulunu görüyoruz. Yaklaşık 250 km2’lik bir alanı kaplayan buzul, Arjantin’in en önemli doğal zenginliklerindendir. Yine park içerisinde yapacağımız bir tekne gezisi ile buzula iyice yaklaşma fırsatımız olacaktır. Park içerisinde alacağımız öğle yemeği sonrasında El Calafate’ye geri dönüyoruz. Öğleden sonra serbest. Geceleme otelde. 

5.GÜN 11 Ocak, Pazar : EL CALAFATE – TORRES DEL PAINE
Sabah otelden ayrılıyoruz ve Şili sınır kapısına gidiyoruz. Sınır işlemleri sonrasında Şili’nin ve tüm Güney Amerika’nın en önemli ulusal parklarından Torres del Paine’deki otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeği yol üzerinde yerel bir restoranda. Öğleden sonra Torres del Paine’deki çeşitli yürüyüş parkurlarında kısa yürüyüşlerimiz olacak. Buradaki doğal yaşamın izlenmesi: doğada vahşi olarak bulunan guanacolar, glasiyel oluşumlu göller, nehirler.  Akşam yemeği ve geceleme otelde. 

6.GÜN 12 Ocak, Pazartesi : TORRES DEL PAINE – PUERTO NATALES
Sabah kahvaltı sonrası Torres del Paine Ulusal Parkı’nda otobüsümüz ile ulaşacağımız bazı noktalarda yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için vaktimiz olacak. Öğle yemeği sonrası  Şili’nin en rüzgarlı kentlerinden Puerto Natales’e yolculuk. Akşam yemeği ve geceleme otelde.   

7.GÜN 13 Ocak, Salı : PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS
Sabah kahvaltı sonrası esrarengiz Milodon Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Macellan Boğazı kıyısındaki Şili Patagonya’sının en önemli şehirlerinden Punta Arenas’a hareket. Yolda penguen barınağı gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Punta Arenas’a vardıktan sonra kısa bir şehir turu yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.   

8.GÜN 14 Ocak, Çarşamba : PUNTA ARENAS – PUERTO MONTT – PUERTO VARAS
Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer. LAN Havayollarının 280 seferi ile Puerto Montt’a 10.05’te hareket. Varışın ardından (12.20) Puerto Varas’a geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra, yeryüzünün en güzel köşelerinden biri olan Şili Göller Bölgesi’ni keşfe çıkıyoruz. Gezi sonrası otele transfer ve akşam yemeği. 

9.GÜN 15 Ocak, Perşembe: PUERTO VARAS – GÖLLER GEÇİŞİ (ŞİLİ – ARJANTİN) – BARILOCHE
And Dağları göller geçişi Şili ve Arjantin arasında manzarası en güzel olan sınır geçişidir. Sabah kahvaltı sonrası hem otobüs, hem de katamaran kullanarak Şili’den Arjantin’e göl, dağ, şelale manzaraları eşliğinde geçiyoruz. Güney Amerika’nın İsviçre’si olarak tasvir edilen bu bölgede varacağımız son durak Arjantin’in ünlü kayak merkezi Bariloche olacak. Akşam yemeği ve geceleme otelde. 

10.GÜN 16 Ocak, Cuma :  BARILOCHE - BUENOS AIRES
Sabah Bariloche şehrinde yapacağımız şehir turu sonrasında havalimanına hareket. Aerolineas Argentinas Havayollarının 1689 seferi ile Buenos Aires’e 14.45’te hareket. Varışın ardından (16.45) otele transfer. Akşam yemeğimizi şehrin en önemli Tango evlerinden birinde alıyoruz. Yemek sonrası muhteşem bir tango şovu izleyeceğiz. Geceleme otelde. 

11.GÜN 17 Ocak, Cumartesi : BUENOS AIRES (TIGRE) - ISTANBUL
Öğlene kadar serbest zaman. Öğlen otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip, MALBA Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği sonrasında, San Isidro üzerinden Tigre’ye gidiyoruz. Parana Deltası’nda tekne ile başkentlilerin özellikle yazlarını geçirdikleri, yüzlerce su yolu ve adacık üzerine kurulmuş evleri göreceğiz. Havalimanına transfer. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK16 seferi ile 23:55’te İstanbul’a yolculuk. Geceleme uçakta.

12. GÜN 18 Ocak, Pazar: İSTANBUL
Yerel saat ile 21.35’te İstanbul’a varış.

TOPLAM: 11 GECE / 12 GÜN

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  4250 Euro
Tek Yatak Farkı: 600 Euro 

ÖDEME PLANI

TARİH

TUTAR

İLK ÖDEME

Kayıt sırasında

2500 €

BAKİYE

19 Aralık 2014

1750 €

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Buenos Aires / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Buenos Aires / Ushuaia, Ushuaia/ El Calafate, Punta Arenas / Puerto Montt, Bariloche / Buenos Aires arası tek yön iç hat uçak biletleri.
*Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım.
*Buenos Aires’te 2 gece, Ushuaia’da 1 gece, El Calafate’de 2 gece, Torres del Paine’de 1 gece, Puerto Natales’te 1 gece, Puerto Varas’ta 1 gece, Punta Arenas’ta 1 gece, Bariloche’de 1 gece merkezi 4 ve 5*’lı  otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
*Müzelerin ve doğal parkların giriş ücretleri. (MALBA Müzesi, Ateş Toprakları Ulusal Parkı, Los Glaciares Ulusal Parkı, Torres del Paine Ulusal Parkı, Milodon Mağarası)
*Beagle Kanalı Katamaran gezisi, Los Glaciares Parkı tekne turu, katamaran ile Şili / Arjantin göller geçişi, Tigre’de tekne turu.
*7 öğle ve 8 akşam yemeği.
*CTC profesyonel ve yerel rehberlik hizmeti.
*Otellerde bavul taşıma hizmeti. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk