Yeni Yılda Avustralya ve Yeni Zelanda

 

YILBAŞI’NDA
YENİ ZELANDA ve AVUSTRALYA 

AUCKLAND – WAITOMO – ROTORUA – QUEENSTOWN – MILFORD SOUND – FRANZ JOSEF BUZULU – CHRISTCHURCH – MELBOURNE – ALICE SPRINGS – AYERS ROCK - SYDNEY 

TUR LİDERİ: BENGİ IŞIL GÖKTÜRK 

1.GÜN : İSTANBUL - DUBAİ
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 19.30’da Emirates Havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerini takiben 22.05’te Emirates 120 sefer sayılı uçakla Dubai’ye hareket ediyoruz. (1.Geceleme: Uçakta) 

2.GÜN: DUBAİ - AUCKLAND
Yerel saatle 04.20’de Dubai’ye varıyoruz. Burada yapılacak aktarma sonrası 10.05’te Emirates 448 seferi ile Yeni Zelanda’nın başkenti Auckland’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

(2.Geceleme: Uçakta) 

3.GÜN : AUCKLAND
Sabah yerel saatle 11.10’da Auckland’a vardıktan sonra otelimize gidiyoruz. Uzun yolculuğun yorgunluğunu üzerimizden atmak için gün boyunca dinleniyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda ve geceleme otelde. (3.Geceleme: Auckland - I) 

4.GÜN : AUCKLAND
Sabah kahvaltısının ardından iki liman arasında kalan bir kıstak üzerinde konuşlanmış Auckland’ı tanıtıcı bir tur yapıyoruz. Savaş Müzesi, Liman Bölgesi, Sky Tower ve kent merkezi görülecek yerler arasında. Akşam 2017’yi karşılamak üzere yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Yeni yılı karşılayan ilk büyük şehirde olmanın ayrıcalığını hissediyoruz. Yemek sonrası kalabalığın durumuna göre otele yürüyerek ve / veya toplu taşıma aracı kullanarak, rehberimiz eşliğinde dönüyoruz. Geceleme otelde.(4.Geceleme: Auckland - II) 

5.GÜN : AUCKLAND – WAITOMO - ROTORUA
Sabah kahvaltısının ardından Auckland’ın güneyinde bulunan ve Yeni Zelanda’nın en önemli turistik çekim noktalarından biri olan Waitomo’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Parlayan Solucan Mağara’nı ziyaret ediyoruz. Kireçtaşı kaya oluşumlarını görmek için mağara içerisinde botlarla kısa bir gezinti yapıyoruz. Daha sonra Maori kültürünün merkezi olan Rotorua’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben nesli tükenmekte olan tuatar sürüngeni ve ülkenin sembolü olan kiwi kuşunun görüyoruz. Akşam geleneksel bir yemek alıyoruz. Geceleme otelde. (5.Geceleme: Rotorua - I)

 

6.GÜN : ROTORUA - QUEENSTOWN
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Ari New Zealand’ın 5373 seferi ile Christchurch aktarmalı olarak Queenstown’a uçuyoruz. Havalimanında karşılandıktan sonra bağlar bölgesini geziyoruz ve şarap tadımı yapıyoruz. Altın madeni kasabası Arrow Town’u geziyoruz ve yol üzerinde “bungy jumping bridge” olarak bilinen köprüyü görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
(6.Geceleme: Queenstown - I)

 

7.GÜN : QUEENSTOWN – MILFORD SOUND - QUEENSTOWN
Sabah kahvaltısının ardından seyahatimizin en özel günlerinden birini yaşamak için yola koyuluyoruz. Güney Adası’nın en iddialı doğal güzelliklerini görmek üzere otobüs, katamaran ve küçük uçaklar kullanıyoruz. Şelaleleri, kayalıkları ve orman alanlarıyla ünlü Milford Sound’a otobüs ile hareket ediyoruz. Katamaranla gezintimizi yaptıktan sonra bölgeyi yukarıdan da keşfetmek için ufak uçaklar ile uçuyoruz. Aynı uçaklarla Queenstown’a dönüyoruz. (Hava şartlarından dolayı uçuşun iptal olması durumunda tekrar otobüslerle döneceğiz. ) Akşam yemeği ve geceleme otelde.
(7.Geceleme: Queenstown - II)

 

8.GÜN : QUEENSTOWN – WANAKA – FRANZ JOSEF BUZULU
Sabah kahvaltısının ardından Wanaka Gölü kıyısını manzaralar eşliğinde takip ederek Haast Geçidi’ne varıyoruz. Yol üzerinde yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra dünyanın en etkileyici on buzulundan biri olan Franz Josef Buzulu’na varıyor ve yürüyüş turu yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
(8.Geceleme: Franz Josef - I) 

9.GÜN :  FRANZ JOSEF BUZULU – CHRISTCHURCH
Sabah kahvaltısının ardından St. Arthur Geçidi’ne doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan yeşim taşlarıyla ünlü Hokitika’da yeşimtaşı fabrikasını geziyoruz. Gezimizin ardından Christchurch’e varıyor ve otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde. (9.Geceleme: Christchurch - I) 

10.GÜN : CHRISTCHURCH – MELBOURNE
Havalimanına hareket ediyoruz ve saat 06.10’da Virgin Airlines Havayolları’nın 7541 seferi ile Melbourne’e uçuyoruz. Yerel saatle 08.05’te varıyoruz. Havalimanında karşılandıktan sonra panoramik şehir turu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; Eski Hazine Binası, Çin Mahallesi, Eski Hapishane, Ulusal Kütüphane, Bourke Caddesi, Aziz Paul Katedrali, Flinders Tren istasyonu, Yarra Nehri ve şehrin en eskisi olan Young & Jackson Pub bulunmaktadır. Otelde vereceğimiz dinlenme molası ardından yerel restoranda akşam yemeği. Otelde konaklama. (10.Geceleme: Melbourne-I) 

11.GÜN : MELBOURNE
Sabah kahvaltısının ardından Melbourne kent gezisine devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler: St. Kilda Plajı, Formula 1 pisti (Albert Park), Fitzroy Bahçeleri, Kaptan Cook Evi, Kraliçe Victoria Pazarı, Kraliyet Botanik Bahçeleri’nde yürüyüş ve Anzak Anıtı. Güney yarımküredeki en yüksek gözlem katı olarak bilinen Euraka Skydeck 88’i ziyaret ediyor ve yerden yüksekliği yaklaşık 285 m. olan bu kattan şehri seyrediyoruz. Ardından, Federasyon Meydanı ve Ulusal Melbourne Galerisi gezilerini yapıyoruz. Otelde konaklama. (11.Geceleme: Melbourne - II)

12.GÜN : MELBOURNE – ALICE SPRINGS
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına gidiyoruz ve saat 09.30’da Quantas Airways Havayolları’nın seferi ile Alice Springs’e uçuyoruz.  Saat 10.50’de varıyoruz. Karşılanmamızın ardından şehir gezisi yapıyoruz. Eski Telgraf İstasyonu, Kraliyet Uçan Doktor Servisi ve Anzak Tepesi göreceğimiz yerler arasında. Yerel restoranda akşam yemeği. Otelde konaklama. (12.Geceleme: Alice Springs - I)

13.GÜN : ALICE SPRINGS – AYERS ROCK (ULURU)
Sabah kahvaltısının ardından Ayers Rock’a hareket ediyoruz. (Yolculuk çölde yaklasık 7 saat sürecektir.) UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Uluru-Kata Tjuta Ulusal Parkı’na varıyoruz. Yuvarlak kaya oluşumları “Kata Tjuta”ları gördükten sonra kanyonda yürüyüş yapıyoruz ve gün batımını izliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.(13.Geceleme: Uluru - I) 

14.GÜN : AYERS ROCK (ULURU) – SYDNEY
Sabah erken bir saatte Uluru’da gün doğumunu izlemek için otelden hareket ediyoruz. Gün doğumunun ardından Mutitjulu Su Havzası’na hareket ediyoruz. Avustralya Yerlileri olan Aborijinlerin tarihi ve kültürleri hakkında bilgilendirildikten sonra otele dönüyoruz. Otelden havalimanına hareket ediyoruz ve Quantas Havayolları’nın seferi ile Sydney’e 12.25’te uçuyoruz. Saat 17.25’te vardıktan sonra havalimanında karşılanıyor ve otele gidiyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama. (14.Geceleme: Sydney - I)

15.GÜN : SYDNEY
Sabah kahvaltısının ardından kent merkezini geziyoruz. Gezi sonrası, Watson Körfezi’nden tarifeli vapura binerek şehir merkezine hareket ediyoruz. Tekne ile Circular Quay’e geçiyoruz ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Opera Binası’nı geziyoruz. Kentin en eski bölgesi olan Rocks Mahallesi’nde yürüyüş turu yapıyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama.(15.Geceleme: Sydney - II) 

16.GÜN : SYDNEY
Sabah kahvaltısının ardından Blue Mountains turunu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Bu turda Sydney’in batısına doğru ilerleyeceğimiz yolculuğumuzda; Darling Limanı, Sydney Balık Marketi, tarihi Glebe Köprüsü, Wattle Körfezi göreceğimiz yerler arasında.  Ayrıca dünyanın en yüksek asansör biçiminde yapılmış olan treni olarak bilinen özel bir teleferik ile seksen derecelik bir açıyla Avustralya’nın en büyük kanyonun eteklerine inip bu tabi güzellikleri izleyecek, vahşi yaşam parkını gezecek, koalalar, kangurular gibi birçok hayvanı görebilme imkânı yakalayacağız. Öğle yemeğini gezimizde alacağız. Geceleme otelde. (16.Geceleme: Sydney - III) 

17.GÜN : SYDNEY – DUBAI - İSTANBUL
Sabah erkenden havalimanına gidiyoruz. Emirates 415 sefer sayılı uçakla Dubai’ye hareket ediyoruz.  Yerel saatle 13.20’de varıyoruz. Burada yapılan aktarma sonrası Emirates 119 seferi ile 17.15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 20.15’te İstanbul’a varıyoruz. 

TOPLAM: 16 GECE / 17 GÜN

FİYATLARIMIZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Üye Fiyatı:     6400 Euro (Vergiler dâhil)

İki Kişilik Odada Kişi Başı Misafir Fiyatı: 6500 Euro (Vergiler dâhil)

Tek Kişilik Oda Farkı:          900 Euro

 

ÖDEME PLANI

TARİH

TUTAR

İLK ÖDEME

Kayıt sırasında

2000 €

İKİNCİ ÖDEME

 

2250 €

BAKİYE

 

2250 €

Bonus ve Axess Kredi Kartları ile 4, 5 ve 6 taksitli ödeme için satış departmanıyla görüşebilirsiniz.

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 

ü  İstanbul / Auckland - Sydney / İstanbul arası Emirates Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti

ü  Rotorua – Queenstown / Christchurch – Melburne / Melbourne – Alice Springs, Alice Springs – Sydney arası ekonomi sınıfı uçak bileti

ü  Milford Sound bölgesinde küçük uçaklar ile uçuş ve katamaran gezisi

ü  Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım

ü  Auckland’da 2 gece, Rotorua’da 1 gece, Queenstown’da 2 gece, Franz Josef Buzulu bölgesinde 1 gece, Christchurch’de 1 gece, Melbourne’de 2 gece, Ayers Rock bölgesinde 2 gece, Sydney’de 2 gece 3 ve 4*lı otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar

ü  Uzman rehberlik hizmeti

ü  Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

ü  Programda belirtilen tüm müze, park ve ören yeri giriş ücretleri

ü  Programda belirtilen tüm geziler

ü  Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYANLAR:

 

ü  Programa dâhil olan yemeklerde alınacak içecekler

ü  Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)

ü  Avustralya ve Yeni Zelanda vize ücreti. (280 Euro)

ü  Kişi Başı 15 TL tutarındaki yurtdışı çıkış fonu.

ü  İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (200 Euro’dur. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.)

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

Genel:

ü  Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 

ü  Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)

ü  CTC Kültür Gezileri fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

 

Sigorta:

 

ü  Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.

ü  Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir.

ü  Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.

ü  İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

 

Konaklama:

ü  Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00 ila 12.00 arasıdır.

ü  Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk